Türker: Meclis'te Demokratik Sol Parti'nin Tecrübesine İhtiyaç Var

ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, 1 Kasım’da yapılacak ...

Haberler 28.10.2015, 10:45
Türker: Meclis'te Demokratik Sol Parti'nin Tecrübesine İhtiyaç Var

ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, 1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimlerin Türkiye için büyük önem arz ettiğini belirterek, “Demokratik Sol Parti olarak hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden, nefret söyleminden uzak durarak, sevgiyle siyaset yapıyoruz. Bizim ülkeyi yönettiğimiz dönemler, ülkenin zor koşullardan çıkartıldığı, terörün bittiği, yurt içinde huzurun, yurt dışında onurun olduğu dönemler olmuştur. Bu nedenle Meclis’te Demokratik Sol Parti’nin tecrübesine ihtiyaç vardır” açıklamasında bulundu.

Türker, Cumhuriyet'in ilanının 92. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Türker’in mesajı şöyle:

“Tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı en önemli miras ve ulusal birliğimizi ve halkımızın bütünlüğünü sağlayan Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğundan bu yana olduğu gibi bundan sonra da ulusumuz tarafından büyük bir özenle korunacak ve gelecek nesillerimize bozulmadan teslim edilecektir.

Tam bağımsızlık ve özgürlük Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkesidir. Bu ilkenin hedefi emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı’nı kazanan halkımızın, vatan topraklarında kardeşçe, özgür ve eşit yaşamasını sağlamaktır.

Son dönemde artan terör faaliyetlerine yine Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin azim ve kararlılığı ile karşı koyacağız. Bunun için birliğe, beraberliğe ve ortak akıla ihtiyacımız vardır.

1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçim ülkemiz ve vatandaşlarımız için büyük önem arz ediyor. Demokratik Sol Parti olarak hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden, nefret söyleminden uzak durarak, sevgiyle siyaset yapıyoruz. Bizim ülkeyi yönettiğimiz dönemler, ülkenin zor koşullardan çıkartıldığı, terörün bittiği, yurt içinde huzurun, yurt dışında onurun olduğu dönemler olmuştur. Bu nedenle mecliste Demokratik Sol Parti’nin tecrübesine ihtiyaç vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın birlikte coşkulu, mutlu ve huzurlu bir yaşam içinde olmaları dileğiyle, tüm ulusumuzun en büyük bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. 1 Kasım Genel Seçiminin ülkemizi ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@