Türk-İş Taksim Meydanı'nda

İSTANBUL (ANKA) - DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ile sivil toplum örgütleriyle Taksim’deki yapılması istenen kutlamalara katılmayacak Türk-İş, Taksim’e temsili heyet gönderdi. Kazancı Yokuşu’na karanfil bırakan Türk-İş temsilcileri

Haberler 01.05.2015, 18:16
Türk-İş Taksim Meydanı'nda

İSTANBUL (ANKA) - DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ile sivil toplum örgütleriyle Taksim’deki yapılması istenen kutlamalara katılmayacak Türk-İş, Taksim’e temsili heyet gönderdi. Kazancı Yokuşu’na karanfil bırakan Türk-İş temsilcileri emekçilerin çağrılarına kulak verilmesini istedi.

1 Mayıs kutlamalarına kapanan Taksim’e Türk-İş bir heyet gönderdi. Türk-İş heyeti, önce 1977 1 Mayıs’ında yaşamını yitirenleri anmak için polis güvenliği eşliğinde  geldiği Kazancı Yokuşu’na karanfil koydu. Saygı duruşundan sonra kısa bir konuşma yapan Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, işsizliğe, yoksulluğa ve borçluluğa dayalı bir hayata sessiz kalmayacaklarını belirtti. 1 Mayıs alanlarından eşitliğe, barışa ve kardeşliğe çağrısı yaptıklarını dile getiren Ağar, demokrasiyi herkes için istediklerini vurgulayarak, “Hükümet emekçilerin çağrılarına kulak vermelidir” dedi. Türk-İş heyeti daha sonra buradan Taksim Meydanı’nda bulunan anıtı önüne çelenk koydu. Türk-İş heyeti daha sonra meydandan ayrıldı.

Geçen yıl 1 Mayıs’ı Kadıköy Meydanı’nda kutlayan Türk-İş, Soma ve Ermenek’te yaşanan maden faciaları nedeniyle bu yıl hem kutlama hem de anma için "madenci kenti" olarak bilinen Zonguldak’ı tercih etti.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, yaptığı açıklamada, konfederasyon olarak bu yıl 1 Mayıs'ı Zonguldak merkez olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında kutlayacaklarını söylemişti. (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@