Türk Hava Kurumu 'kurban Derisi' Toplamaya Devam Edecek

ANKARA (ANKA) - Türk Hava Kurumu her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye...

Haberler 23.09.2015, 11:15
Türk Hava Kurumu 'kurban Derisi' Toplamaya Devam Edecek

ANKARA (ANKA) - Türk Hava Kurumu her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelindeki 412 şubesi ile gönüllülük esasına göre vatandaşlardan “Kurban Derisi” toplamaya devam edecek.        

Türkiye havacılığının gelişmesi için 90 yıldır çalışan Türk Hava Kurumu, halktan aldığı destekle bu yıl da gönüllülük esasına göre vatandaşlardan kurban derisi toplama hizmetine devam edecek.

Milletçe hassas günlerden geçilen bu dönemde kurban derilerinin kötü amaçlı gruplar veya bölücü örgütlerin kontrolüne geçmemesi adına hassas davranılması gerektiğini dile getiren THK Genel Başkan Vekili Mustafa San konuyla ilgili olarak, “Vatandaşlarımız deri bağışlarını mutlaka makbuz karşılığında yapmalı. Türkiye genelinde birçok kurum-kuruluş ve derneğin deri toplayacağı yönünde çeşitli duyumlar aldık vatandaşlarımız bu konuda dikkatli davranmalı makbuzu bulunmayan, görevli kimlik kartına sahip olmayan kişilere deri bağışı yapmamalıdır. Türkiye çapında faaliyet gösteren 412 şubemiz aracılığıyla il ve ilçelerdeki kurban kesim merkezlerinde Türk Hava Kurumu tarafından görevlendirilen personellerimiz deri toplama hizmeti vereceklerdir. Türk Hava Kurumu güvencesinde derilerini vermek isteyen tüm vatandaşlarımıza kapımız açıktır” dedi.

Türk Hava Kurumu çağrı merkezi bayram süresince açık olacak ve 444 0 845 numaralı hattan dileyen vatandaşlara kurban derilerinin adreslerinden alınması için hizmet verecek. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@