Türgev'in Güvenlik Kabinine Yaya Kaldırımında Yer Verdiler

RİZE’de, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Kız Öğrenci Yurdu'nun güvenlik kabininin yarısının yaya kaldırımı, diğer yarısının da yol üzerine konulması tepkilere neden oldu.

Haberler 08.12.2015, 16:57
Türgev'in Güvenlik Kabinine Yaya Kaldırımında Yer Verdiler

(DHA) – RİZE’de, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Kız Öğrenci Yurdu'nun güvenlik kabininin yarısının yaya kaldırımı, diğer yarısının da yol üzerine konulması tepkilere neden oldu.

Çarşı Mahallesi Hal Sokak üzerinde hizmet veren TÜRGEV’in Kız Öğrenci Yurdu binası önüne güvenlik görevlilerinin kullanacağı kabin için Rize Belediyesi’ne başvuruldu. İddiaya göre belediye, bina önünde yeterli yer olmadığı için güvenlik kabinine yaya kaldırımı üzerinde yer gösterdi. Bunun üzerine kabin yarısı yaya kaldırımı, diğer yarısı da yol üzerine gelecek şekilde bina önüne yerleştirildi. Ancak yaya ve araç ulaşımını aksatan kabin, çevre esnafı ile yayaların tepkisine neden oldu. Rize Belediyesi’ne şikayette bulunduklarını ancak bir cevap alamadıklarını belirten esnaf, "Bu vatandaşa saygısızlıktır. Bunu düzelteceklerine inanıyoruz" dedi.

TÜRGEV yetkilileri ise, Kız Yurdu için güvenlik önlemi almak zorunda olduklarını belirterek kabini, belediyenin gösterdiği bina önündeki alana koyduklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@