Tüm Yasaklar Tarih Olacak! Ünlü Gazeteci 20 Yaş Üstü için Aşı Tarihini Açıkladı

Salgının etkilerinin en aza indirilmesi, normalleşme sağlanması adına aşılama çalışmaları büyük önem taşıyor. Sağlık Bakanlığı'nın son aşı alımı sonrası ise Bakan Koca, Türkiye'nin aşı sorununun kalmadığını ifade etti. Bakan Koca açıklamasında ayrıca 20 yaş üzerinin ne zaman aşılanacağına ilişkin bilgi verdi.

Tüm Yasaklar Tarih Olacak! Ünlü Gazeteci 20 Yaş Üstü için Aşı Tarihini Açıkladı

Koronavirüs salgınının Türkiye'de önümüzdeki günlerde nasıl bir etki göstereceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, konuşmasına Türkiye'de aşı sorununun çözüldüğünü ifade ederek başladı. 

TÜRKİYE'DE AŞI SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasında, aşı uygulamasının nasıl olacağına dair bilgi verdi. Türkiye'ye 30 milyon aşının nasıl kullanacağına dair açıklamalarda bulunan Bakan Koca, 30 milyon aşının 30 milyon insana yapılacağını bildirdi.

BioNTech'in birinci doz aşısının yüzde 78 oranında koruma sağladığını ifade eden Bakan Koca o korumadan yararlanacağını ifade etti. Bu durumun önemli bir kazanım olduğunun da altını çizen Fahrettin Koca, yaza daha güvenli girileceğini ifade etti. İkinci doz aşıların da Türkiye'ye gelmesiyle hemen yapılacağını ifade eden Bakan Koca, 20 yaş üzeri için aşı açıklamasında bulundu. 

20 Yaş Üzeri Haziran'da Aşılanacak

Ahmet Hakan yazısına şu ifadelerle devam etti. "Ve bu yeni gelişmeyle birlikte Bakan Koca, 'Haziranda 50 yaş üstü aşılanacak' sözünü de revize etti. Yeni açıklaması şöyle Bakan Koca'nın: 'Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak.' Konuşurken bir hesaplama yaptı Fahrettin Koca. Yaptığı hesaplamaya göre BioNTech aşısı, tüm Türkiye'nin aşılanmasına fazlasıyla yetiyor." 

Bakan Koca ayrıca Türkiye'ye Sputnik ve Sinovak aşılarının da geleceğini vurguladı. Bu aşılar hiç gelmese bile BioNTech aşısının yeteceğini ve sorunun çözüldüğünü ifade etti. 

Tüm Yasaklar Tarih Olacak

Sağlık Bakanı Koca ile görüşmesinin ardından Ahmet Hakan sözlerini yasaklarla sona erdirdi. Yasakların önümüzdeki dönemde nasıl olacağına dair Ahmet Hakan, ""Hafta içi belli sürelerde sokak yasakları, kafe ve restoranların kapanması, işyerlerine getirilen sınırlandırmalar falan. Hepsi ama hepsi tarih olacak. Türkiye'nin büyük aşı hamlesinin ardından" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@