Tüed Başkanı Ergün: Emekliler, Yerel Yöneticilerimizden Bayram Müjdesi Bekliyor

ANKARA (ANKA) - Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım E...

Haberler 20.09.2015, 09:25
Tüed Başkanı Ergün: Emekliler, Yerel Yöneticilerimizden Bayram Müjdesi Bekliyor

ANKARA (ANKA) - Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklileri uygun şartlarla konut sahibi yapabilmek için geliştirdikleri ve TOKİ ile ortak yürütülen konut projelerinin hızlandırılabilmesi için valilere, kaymakamlara ve belediye başkanlarına çağrıda bulundu.

TÜED Başkanı Ergün yaptığı yazılı açıklamada, yaşlarının getirdiği sorunları aşarak sağlıklı bir yaşam ortamında hayatlarını sürdürebilmeleri için uygun ödeme koşullarıyla üretilen konutlardan çok daha fazla emeklinin yararlanabilmesi için başlatılan konut projesini değerlendirdi. “Uzmanlarımızca hazırlanan ve özellikle seçim öncesi ağırlıklı olarak gündeme gelen emekliye ucuz konut projemizin gerek devlet ve hükümet gerekse de kamuoyu tarafından gördüğü yoğun ilgi bizleri de mutlu etmiştir. TOKİ ile birlikte yürütülen çalışmalarımıza gösterilen bu yoğun ilgi adeta bir talep patlamasına dönüşmüştür” diyen Ergün, yaptıkları araştırmalarda emeklilerin yaklaşık yüzde 30’unun kirada yaşadıklarını, kendi evi olanların da yüzde 35’inin sağlıksız koşullara sahip gecekondu tarzı konutlarda yaşadıklarını tespit ettiklerini ifade etti.

-KAÇIRILMAZ FIRSAT-

Açlık sınırı seviyesindeki aylıklarıyla konut sahibi olabilmeleri için ilk kez emeklilerin önlerine böyle bir fırsat çıktığını kaydeden Ergün, yaşlı yaşam standartlarına uygun çağdaş kentsel alanlarda ve çok ucuza elde edebilecekleri konutlarda yaşayabilmeleri amacı ile projelendirilen bu çalışmaların tüm dünyaya da örnek nitelikte bir sosyal devlet çalışması olduğunu ifade etti. Ergün, “Başta Valilerimiz olmak üzere yerel yöneticilerimize önemli görevler ve sorumluklar düşmektedir. Projenin tam anlamıyla gerçekleştirilebilmesi için en önemli ihtiyaçlardan birisi arsa teminidir. Yurt çapında yaygınlaşan ve dünyaya örnek olan bu projenin hızla hayata geçirilebilmesi için valilerimizi, kaymakamlarımızı il ve ilçe belediye başkanlarımızı arsa temini konusunda bizlere yardımcı olmaya çağırıyoruz” dedi.

-EMEKLİNİN GÖZÜ KULAĞI YEREL YÖNETİCİLERDE-

Yapılacak konutları özlemle bekleyen yüzbinlerce emeklinin gözü kulağının yerel yönetimlerden gelecek arsa müjdelerine kilitlenmiş durumda olduğunu belirten Ergün, şunları kaydetti:

“Bizler de yerel yöneticilerimizin bu konuya gereken hassasiyeti göstereceklerine gönülden inanmaktayız. Çünkü biliyoruz ki; bu proje ile emeklilerimiz çağdaş yaşam ortamlarına kavuşurken ülkemizin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörü de harekete geçecektir. Böyle olunca da yüzbinlerce insanımıza istihdam imkanı sağlanmış ve ülkemizde bir katma değer üretilmiş olacaktır. Görüldüğü gibi projemiz her yönüyle ülkemize ve insanımıza çok önemli ve büyük çaplı hizmetleri de beraberinde getirmektedir. Şimdiden bütün yerel yöneticilerimize gösterecekleri hassasiyetinden dolayı emeklilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesile ile yüce milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutluyoruz.” (ANKA)

(HM/ÖZK)        

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@