Tsk'dan Hava Harekatı: Sığınak, Barınak Ve İkmal Noktaları İmha Edildi

ANKARA (ANKA) - Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk ve Kandil bölgelerinde terö...

Haberler 21.11.2015, 12:20
Tsk'dan Hava Harekatı: Sığınak, Barınak Ve İkmal Noktaları İmha Edildi

ANKARA (ANKA) - Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk ve Kandil bölgelerinde teröristlerce kullanılan sığınak ve barınma alanları ile ikmal noktaları düzenlenen hava harekâtı ile imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Diyarbakır ve Bitlis’te icra edilen operasyonlarda, yola tuzaklanmış olarak bulunan beş adet el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. Mardin’de güvenlik güçlerince icra edilen arama tarama faaliyetinde, bir tabanca ve beş fişeği bulundu.

Kars’ta icra edilen operasyonda da tespit edilen dört ayrı sığınakta bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi bulundu.

Genelkurmay ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Irak Kuzeyi Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk ve Kandil bölgelerinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen sığınak ve barınma alanları ile ikmal noktaları, düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir.

Şırnak’ta icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen mağara ve sığınaklar ile silah mevzileri düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@