Tsk'dan Flaş Açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Irak Kuzeyine yönelik hava harekâtı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivillerin öldüğü iddiasına ilişkin “Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir” açıklamasında bulundu.

Haberler 02.08.2015, 14:20
Tsk'dan Flaş Açıklama

ANKARA (ANKA) –Genelkurmay Başkanlığı, Irak Kuzeyine yönelik hava harekâtı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivillerin öldüğü iddiasına ilişkin “Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir” açıklamasında bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında Irak Kuzeyine icra edilen hava harekâtı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivil şahıslardan ölen ve yaralananların bulunduğu iddiasının yer aldığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı’nın bir açıklama yaptığının altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Irak Kuzeyindeki ve yurt içindeki bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait hedefler, çok titiz ve detaylı bir çalışma sonucunda, görüntülü verilere dayalı olarak teyit edilmiş şekilde, ehil personel tarafından belirlenmektedir.

Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@