TSK'dan 1389 asker daha ihraç edildi

Darbe girişiminin ardından 1389 asker daha ihraç edildi. Daha önce İlk OHAL kararnamesiyle 1684 asker ihraç edilmişti. İkinci

Haberler 31.07.2016, 10:40
TSK'dan 1389 asker daha ihraç edildi

Darbe girişiminin ardından 1389 asker daha ihraç edildi. Daha önce İlk OHAL kararnamesiyle 1684 asker ihraç edilmişti. İkinci dalgada ihraç edilen kritik isimler var.

-Listede 125 subay, 68 astsubayın adı bulunuyor.

-Jandarmada 1196 asker ihraç edildi. Aralarında general, subay ve astsubaylar var.

-Albay Fırat Alakuş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Yaveri Levent Türkkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı, Konya JandarmaBölge Komutanı Timurcan Ermiş'in adı da listede bulunuyor.

AKAR'IN ÜRKÜTÜCÜ DEDİĞİ İSİM

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın ifadesinde Albay Fırat Alakuş için şu sözler yer almıştı: “Bir müddet sonra gidiyoruz deyip beni aldılar. Kapıdan çıktığımda tam taçhizatlı, kafasında çelik miğfer ve silahlı bir şekilde, ürkütücü bir yüz ifadesi ile karşıma çıkan asker şahıs dikkatimi çekti. Sonradan bu kişinin Kurmay Albay Fırat Alakuş olduğunu öğrendim"

Albay Fırat Alakuş'un, Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın istememesine rağmen ataması yapıldığı iddia edilmişti.

ERMİŞ REHİN ALAN ÇIKMIŞTI

Darbe girişimi sırasında tutuklanan isimlerden biri de Konya Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş olmuştu. Ermiş, ifadesinde "Darbe girişiminden önceden haberdar olmadığını savunmuş, "Pişman olmuş ama gecikmiştim" demişti. Ancak Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'yi kaçıran ismin Ermiş olduğu ortaya çıktı.

asker darbe Konya orgeneral hulusi akar jandarma general Genelkurmay Cumhurbaşkanı TSK ohal Recep Tayyip Erdoğan tuğgeneral

Kaynak: birgun.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@