TSK, YPG'yi yine vurdu

Sputnik, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’un güneyindeki YPG mevzilerini bombaladığını aktardı.

Haberler 27.08.2016, 12:32 27.08.2016, 15:42
TSK, YPG'yi yine vurdu
gercekgundem.com'un buradaki haberine göre; Sputnik’te yer alan haberde, “Türkiye savaş uçaklarıyla Cerablus güneyindeki YPG mevzilerini bombalıyor” ifadeleri yer aldı.

Sputnik haber ajansı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus'a bağlı Tilemarne köyünü toplarla ve savaş uçaklarıyla vurduğunu ve iddia edilene göre bombardıman sonucu sivillerden de ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi.

Sputnik’te yer alan haberde YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri Dış İlişkiler Genel Sorumlusu Abdulaziz Yunus’un açıklamalarına yer verildi. Habere göre Yunus, Türkiye'nin Cerablus güneyindeki Tılemarne köyünü vurduğunu belirterek, saldırı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Haberde, “Türkiye bu sabah saat 10.00 sularında Cerablus'un 8 kilometre güneyinde bulunan Tilemarne köyünü obüs toplarıyla ve savaş uçakları ile vurdu. Bombardıman sesi Karkamış'ta da duyulurken, bölgede yoğun hava hareketliliği yaşanıyor. Türkiye geçtiğimiz günlerde de Cerablus güneyinde obüslerle YPG mevzilerini bombalamıştı” ifadeleri yer aldı.

“CERABLUS'UN GÜNEYİNDE PYG YOK, MENBİÇ ASKERİ MECLİSİ SAVAŞÇILARI VAR”

Türkiye'nin çoğu zaman Demokratik Suriye Güçleri mevzilerini bombaladığını dile getiren Yunus, Cerablus'un güneyinde YPG'nin olmadığını, orada Menbiç Askeri Meclisi savaşçılarının olduğunu ifade etti. Haberde ayrıca Türkiye’nin daha önce de Afrin, Kobani ve Derik bölgesinde YPG mevzilerini obüs toplarıyla vurduğu hatırlatıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@