Tsk: Tunceli'de Dün Bir Terörist Ölü Olarak Ele Geçirildi

ANKARA(ANKA) – Tunceli Merkez ilçede dün gerçekleştirilen operasyonda bir Bölü...

Haberler 01.11.2015, 12:10
Tsk: Tunceli'de Dün Bir Terörist Ölü Olarak Ele Geçirildi

ANKARA(ANKA) – Tunceli Merkez ilçede dün gerçekleştirilen operasyonda bir Bölücü Terör Örgütü mensubu ölü olarak ele geçirildi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Tunceli Merkez’de gerçekleştirilen operasyonda, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu ölü olarak ele geçirildi, Bölücü Terör Örgütüne “Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan üç işbirlikçi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda da bir AK-47 piyade tüfeği, beş AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 150 AK-47 fişeği, bir Yaesu el telsizi, bir el dürbünü ele geçirildi.

Bitlis Merkez'de dün, biri 10 adet 100’er kilogramlık bidonlar halinde bir ton patlayıcı olmak üzere üç el yapımı patlayıcı, yapılan yol kontrol faaliyeti esnasında bulunarak imha edildi.

Şanlıurfa Suruç’ta, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist yakalanarak gözaltına alındı.

Mardin Kızıltepe’de yapılan aramada, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, üç şarjörü ve 200 fişeği ele geçirildi.

Şırnak’ta Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere yönelik hava harekâtı yapıldı, Hakkâri’de devam eden operasyonda yapılan hava harekatında ise Bölücü Terör Örgütüne ait barınak ve silah mevzileri imha edildi.

Şırnak Uludere’de yapılan operasyonda, bir akü, 50 kilogram amonyum nitrat, 300 metre kablo, dört pil, bir balta ve bir şemsiye ele geçirildi.

Diyarbakır Hani’de, icra edilen operasyonda; yaklaşık 180 bin kök hint keneviri ve 3 bin 600 kilogram kubar esrara karşılık gelen 12 dönüm Hint keneviri tarlası ile 544 kilogram kubar esrar, bir av tüfeği ele geçirilmiştir.

 (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@