Tsk: Hakkâri Şemdinli'de İki Asker Şehit…

Hakkâri’nin Şemdinli Tekeli köyü bölgesinde uzaktan kumandalı patlayıcıyla güvenlik güçlerine saldırı düzenleyen bölücü teröristler iki askeri şehit etti.

Haberler 24.08.2015, 14:08
Tsk: Hakkâri Şemdinli'de İki Asker Şehit…

ANKARA (ANKA) – Hakkâri’nin Şemdinli Tekeli köyü bölgesinde uzaktan kumandalı patlayıcıyla güvenlik güçlerine saldırı düzenleyen bölücü teröristler iki askeri şehit etti.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre bu sabah saat 7.10 sularında Hakkâri/Şemdinli Tekeli köyü bölgesinde bulunan askeri unsurların yol kontrolü esnasında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatıldı.

TSK açıklamasında “Patlama sonucunda Kahraman iki silah arkadaşımız şehit olmuş ve Kahraman beş silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal helikopterle hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgeye taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş; teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmış olup, bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz” denildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@