Tsk: Adıyaman'da Çıkan Çatışmada 1 Asker Şehit Oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Adıyaman’da teröristlerle yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 2 askerin ise hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Haberler 20.07.2015, 18:05
Tsk: Adıyaman'da Çıkan Çatışmada 1 Asker Şehit Oldu

ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanlığı, Adıyaman’da teröristlerle yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 2 askerin ise hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, alınan bir duyum üzerine ve Valilik oluru ile Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca, bugün Adıyaman Merkez Doğanlı ve Çatalağaç bölgesinde bir operasyon başlatıldığı belirtildi. Saat 10.30’da Bölücü Terör Örgütü mensuplarının ateşi ile ilk temasın sağlanması üzerine bölgenin takviye edidiği belirtilen açıklamada, “Bu temasta herhangi bir zayiat verilmemiştir. Ancak saat 15.20’de Bölücü Terör Örgütü mensuplarının açtığı ikinci ateş neticesinde bir kahraman personelimiz şehit olmuş, iki personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgeye insanlı keşif uçağı sevk edilmiş olup operasyon devam etmektedir. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına sabırlar diliyoruz. Yaralı personelimize acil şifalar temenni ediyoruz” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@