Tsk Açıkladı: Toplam Terörist Sayısı 22

ANKARA (ANKA) – Beytüşşebap bölgesinde yapılan operasyonda, 26 Eylül 2015 tarihinde ele ge&...

Haberler 28.09.2015, 16:00
Tsk Açıkladı: Toplam Terörist Sayısı 22

ANKARA (ANKA) – Beytüşşebap bölgesinde yapılan operasyonda, 26 Eylül 2015 tarihinde ele geçirilen 15 bölücü terör örgütü mensubu teröriste ilave olarak, yedi terörist daha silah, mühimmat ve malzemeleri ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Operasyon kapsamında ele geçirilen toplam terörist sayısı 22 oldu.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan 27 Eylül 2015 tarihli önemli yurtiçi olayları açıklamasına göre, Tunceli/Merkez’de icra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde; iki adet yaesu büyük telsiz, bir adet tabanca susturucusu, 25 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet boş Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir adet el dürbünü, bir adet gece görüş dürbünü, iki adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 300 gram A-4 patlayıcı madde, bir top kablo, bir buçuk metre infilaklı fitil, iki adet elektronik devre kartı, bir adet akım ölçer, sekiz adet elektrikli fünye, bir adet tablet bilgisayar, üç adet hafıza kartı, üç adet taşınabilir bellek, bir adet uyku tulumu, üç adet sırt çantası ve çok sayıda terörist kıyafeti ele geçirildi.

Şırnak / Beytüşşebap’ta, icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında bulunan iki adet tuzaklanmış el yapımı patlayıcı imha edildi.

Bir terörist, Mardin / Nusaybin’de, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Siirt/Kurtalan’da bir terörist, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet şarjör, bir adet hücum yeleği ve bir adet El Yapımı Patlayıcı düzeneği ile yakalandı.

Ayrıca Beytüşşebap bölgesinde yapılan operasyonda, 26 Eylül 2015 tarihinde ele geçirilen 15 bölücü terör örgütü mensubu teröriste ilave olarak, yedi terörist daha silah, mühimmat ve malzemeleri ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Operasyon kapsamında ele geçirilen toplam terörist sayısı 22 oldu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@