Tsk: 4 İlde 13 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

ANKARA(ANKA) - Tunceli, Hakkari, Diyarbakır ve Şırnak’ta toplam 13 terörist yakalandı veya etkisiz hale getirildi.

Haberler 16.10.2015, 19:55
Tsk: 4 İlde 13 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan “Günlük Yurtiçi Olaylara” ilişkin bildiride, Hakkari Yüksekova’da devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü tarafından kullanılan sekiz gözlü bir mağaraya girildi. Mağarada, bir adet Doçka uçaksavar makineli tüfeği, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet Bixi makineli tüfeği, bir adet YAESU telsiz, sekiz adet el bombası, bir adet dürdün ve ele geçirilen silahlara ait çok sayıda mühimmat, yiyecek, yaşam malzemesi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

 

-TOPLAM 13 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ-

 

Muş / Bulanık’da devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütüne ait; dört adet el bombası, üç adet RPG-7 Roket sevk fişeği, bir adet telsiz, El Yapımı Patlayıcı yapımı maksadıyla içi patlayıcı ile doldurulmuş dört adet mutfak tüpü ve çok sayıda muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

Hakkari Şemdinli’de, Bölücü Terör Örgütünden kaçan bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olurken, Şırnak’da, Bölücü Terör Örgütüne mensup iki terörist, güvenlik güçlerince yakalandı.

Bitlis’te, sivil bir firmaya ait iki adet TIR, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce durdurularak yakıldı.

Tunceli’de, Hakkari Yüksekova’da ve Diyarbakır Lice’de icra edilen hava harekatında Bölücü Terör Örgütüne ait, üç mağara ile iki barınak tahrip edilirken, 10 terörist de etkisiz hale getirildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@