Trt Belgesel Ödülleri Başvuruları Başladı

ANKARA(ANKA) - Dünyanın her tarafından belgeselcilerin buluşacağı ve bu yıl yedincisi düzenlenecek olan TRT Belgesel Ödülleri’ne başvurular başladı. TRT, yaptığı açıklamayla amatör ve

Haberler 13.11.2014, 12:35
Trt Belgesel Ödülleri Başvuruları Başladı

ANKARA(ANKA) - Dünyanın her tarafından belgeselcilerin buluşacağı ve bu yıl yedincisi düzenlenecek olan TRT Belgesel Ödülleri’ne başvurular başladı.

TRT, yaptığı açıklamayla amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgeselin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerinin seyirciyle buluşmasını sağlamak amacıyla başlatılan TRT Belgesel Ödülleri başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular için son tarih 30 Ocak 2015 olacak.

Başvuruların sona ermesinin ardından gerçekleştirilecek ön elemelerin sonuçları 18 Şubat 2015’te açıklanacak. Finale kalan filmler, halka açık ve ücretsiz gösterimlerle 7-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında belgeselseverlerle buluşacak. Seçici kurul değerlendirmeleri sonrasında da 11 Mayıs 2015’te yapılacak ödül töreni ile kazananlara ödülleri verilecek.

Herkese açık ve katılımı ücretsi olan yarışmada ulusal profesyonel kategoride 40 bin TL olan en iyi film ödülü, bu yıl ilk kez düzenlenen Öğrenci Filmleri Kategorisi'nde 15 bin TL, uluslararası yarışmada ise 10 bin euro olarak belirlendi. Bu ödüllerin yanısıra her kategoride miktarı daha düşük olan 2 özel ödül bulunuyor. (ANKA)

(CNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@