Trene De Saldırdılar

47 Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildi.

Haberler 30.08.2015, 14:32
Trene De Saldırdılar

ANKARA (ANKA) – Şırnak’ta bir yolcu minibüsünde yapılan aramada 18 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildi. Yine Şırnak’ta iki terörist ölü ele geçirildi. Muş’ta ise teröristler tarafından yük trenine El Yapımı Patlayıcı ile saldırı düzenlenirken üç tren personeli yaralandı, beş vagon kullanılmaz hale geldi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba'da, askeri birliğe erzak ikmali yapan sivil kamyonete silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda bir Geçici Köy Korucusu yaralandı, iki terörist ölü olarak ele geçirildi. Şırnak’ın Merkez ilçesi Milli beldesinde de yol kontrolü yapan Jandarma unsurlarınca, bir yolcu minibüsünde yapılan arama sonucunda, araç içerisine gizlenmiş halde 18 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak adli tahkikat başlatıldı.

Ayrıca Muş’un Korkut ilçesi Altınova mevkiinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından Elazığ-Tatvan seferini yapan yük trenine El Yapımı Patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda üç tren personeli yaralandı ve beş vagon kullanılmaz hale geldi. Bölgede operasyonlar devam ediyor. (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@