Trakya'da Seçime Yoğun İlgi

12 vekil çıkaracak olan Trakya’da seçime ilginin fazla olduğu gözlendi.

Haberler 01.11.2015, 13:42
Trakya'da Seçime Yoğun İlgi
(DHA) - EDİRNE, Tekirdağ ve Kırklareli’nde oy verme işlemi sabah 08.00'de  başladı. Erken gelen bazı seçmenler oylama saatinin gelmesini beklerken, 12 vekil çıkaracak olan Trakya’da seçime ilginin fazla olduğu gözlendi.

Edirne'de saat 08.00’de başlayan oy verme işlemine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Oy kullanmak için İlhami Ertem Anadolu Lisesi’ne gelenler, bazı sandıkların önünde kuyruk oluşturarak oylama saatinin gelmesini bekledi. 3 milletvekili çıkaracak olan kentte  seçimin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen seçmenler, herkesin sandıklara gelerek oy kullanmalarını istedi. Sandık görevlileri seçmenlerin oy kullandıkları sırada cep telefonlarını yanlarına almalarına izin vermedi. Edirne’de YSK verilerine göre 5’i cezaevlerinde olmak üzere 994 sandıkta 304 bin 520 seçmen oy kullanacak.

6 milletvekili çıkaracak olan Tekirdağ’da da oylama sabah 08.00’de başladı. YSK verilerine göre, 8’i cezaevleri olmak üzere 1999 sandıkta 673 bin 17 seçmen sandığa giderek oy kullanacak. Tekirdağ’da da seçime yoğun katılım olduğu gözlendi. 3 milletvekili çıkaracak olan Kırklareli’nde de oylama sabah 08.00’de başladı. YSK verilerine göre 5’i cezaevinde olmak üzere 856 sandıkta 264 bin 853 seçmenin oy kullanması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@