Trakya’da FETÖ/PDY operasyonu: 103 gözaltı

ASKERİ darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında bu sabah Edirne’de 21, Tekirdağ’da 65, Kırklareli’nde ise 17 kişi gözaltına alındı. Adliye ve cezaevi çalışanlarının yanı sıra avukat, işadamı ve esnafın...

Haberler 17.08.2016, 15:24
Trakya’da FETÖ/PDY operasyonu: 103 gözaltı
ASKERİ darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında bu sabah Edirne’de 21, Tekirdağ’da 65, Kırklareli’nde ise 17 kişi gözaltına alındı. Adliye ve cezaevi çalışanlarının yanı sıra avukat, işadamı ve esnafın da aralarında bulunduğu şüpheliler sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüklerinde sorguya alındı.

Edirne’de bu sabah kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince başlatılan operasyonda 21 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Aralarında adliye ve cezaevi çalışanlarının da bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde de aramalar yapıldı.

TEKİRDAĞ’DA 65 GÖZALTI

Tekirdağ’daki operasyonda ise 2’si avukat 65 şüpheli gözaltına alındı. Aralarında işadamı ve esnaflarında bulunduğu şüpheliler, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı.

17 GÖZALTI, 23 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK

Kırklareli’nde başlatılan operasyonda ise işadamı, esnaf, özel hastane sahibi ve gazetesi sahibinin de aralarında bulunduğu 17 kişi eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince arama yapıldı.
Öte yandan aralarında adliye imamın da bulunduğu ve ifade alma işlemleri tamamlanan daha nce gözaltına alınan 23 adliye çalışanı da Kırklareli Adliyesi’ne sevk edildi. Soruşturmalar sürüyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@