Trakya'da 29 Ekim Kutlamaları

29 EKİM Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da Atatürk anıtlarına çelenklerin konulmasıyla başladı.

Haberler 28.10.2015, 22:56
Trakya'da 29 Ekim Kutlamaları
Ali Can ZERAY- Ruhan YALÇIN- Ali Ümit ÜLKER/EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ, (DHA) - 29 EKİM Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da Atatürk anıtlarına çelenklerin konulmasıyla başladı.

Edirne’de Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene, Vali Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı ile protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı. Vali Şahin, Başkan Gürkan ve Tuğgeneral Arı’nın Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı askerler anıttan 100 metre ilerideki Tugay binasına kadar marşlar eşliğinde yürüdü.

Tekirdağ’da ise Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına Vali Enver Salihoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek çelenk koydu. Daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldığı törende çelenklerin sunulmasından sonra saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Vali Salihoğlu, "Milli mücadelemizin zaferle sonuçlanmasının ardından kurulan Cumhuriyetimiz, milletimizin en büyük dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyetimizin ilanından sonra; sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda büyük ilerlemeler gerçekleştirilmiştir. Bu dönemde başlayan yenilikler bu güne kadar gelişerek sürmüştür.Tekirdağlı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ilerlemeleri sürdürmekte inançlı ve kararlıdır. Tekirdağlı hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

Kırklareli’nde tören Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda yapıldı. Törene Vali Esengül Civelek, Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu, 55’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ile kurum müdürleri, öğrenciler ve yaklaşık bin kişi katıldı. Vali Civelek, Belediye Başkanı Kesimoğlu ve Tuğgeneral Koçak’ın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra tören sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@