Trakya’da 23 Nisan çoşkusu

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Trakya’da çoşkuyla kutlandı. Edirne’de sabah saat 10.00’da Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı.

Haberler 23.04.2016, 15:18
Trakya’da 23 Nisan çoşkusu
23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Trakya’da çoşkuyla kutlandı.

Edirne’de sabah saat 10.00’da Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Törende konuşan Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, dünyada hataların en ağır faturasını çocukların ödediğini söyleyerek, “İnsanlığın yeniden inşasının ümidi, tek sermayesi çocuklar. Ne yazık ki, çağımızın her türlü imkanına sahip modern dünya, hatalarının en ağır faturasını onlara ödetmektedir. Yine de savaşlarla kaybolan insanlığın yeniden inşasının ümidi, tek sermayesi sevgi olan çocuklarımızdır”dedi. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 80 adet bisiklet törenle çocuklara dağıtıldı.
Daha sonra törene katılan çocuklar kortej oluşturarak Saraçlar Caddesine yürüdü. Burada Vali Fahri Yücel İlköğretim öğrencilerinin 'Çanakkale’ isimli oyunu sergiledi.

TEKİRDAĞ’DAKİ TÖREN

Tekirdağ’daki tören saat 09.00’da Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’in Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra törenlere sahil dolgu sahada devam edildi. Burada törende düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Ardından öğrenciler şiirler okuyup halk oyunları gösterisi yaptı. Çocukların sergiledikleri oyunları Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu da izledi.

ÇORLU’DAKİ KUTLAMALAR

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören ilçe Milli Eğitimi Müdürü Mustafa Güçlü, Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Daha sonra Çorlu Belediyesi’nin 7’nci Uluslararası Çocuk Şenliği’ne 11 ülkeden katılan öğrenciler Cumhuriyet Meydanı'nda gösterilerini sundu. Gösteriyi Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’da izledi.   
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@