Trafik polisi gözünü bile kırpmadan oğluna ceza kesti

MERSİN'in Mut İlçesi'nde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Trafik Başpolisi Yaşar İlbasan, motosikletini kask takmadan kullanan oğluna 92 lira para cezası kesti.

Haberler 29.03.2016, 17:44
Trafik polisi gözünü bile kırpmadan oğluna ceza kesti
Mersin'in Mut İlçesi'nde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Trafik Başpolisi Yaşar İlbasan, motosikletini kask takmadan kullanan oğluna 92 lira para cezası kesti.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı asayiş ve trafik ekipleri, oluşturdukları uygulama noktasında denetim yaptı.

Bu sırada uygulama noktasına motosikletiyle gelen 20 yaşındaki Köker Yavuz Kağan İlbasan'ı durduran trafik başpolisi baba Yaşar İlbasan, oğlundan evraklarını istedi. Evrakları tamam olan ancak trafik kuralları gereğince motosiklet kullanırken kask takması gereken oğlunun kaskını takmadığını gören trafik polisi baba, oğluna 92 lira ceza kesti.

Yaşar İlbasan, toplumda polislerin kendi çevresindekilere ceza kesmediği gibi yaygın bir inanç olduğunu belirterek, "Bu yaygın inancı çürütecek en güzel örneği bugün verdik. Oğlum Köker Yavuz Kağan İlbasan'a kask takmadığı için ceza kestim. Evraklarında başkaca eksiği olsaydı o eksikler nedeniyle de ceza keserdim. Cezanın parasını kendi kazancından ödeyecek ki ona da bu ders olsun" diye konuştu.

Köker Yavuz Kağan İlbasan ise hata yaptığını ve bunun da cezasını çekeceğini söyledi. Mut İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, trafik polislerinin kimseyi ayırt etmeden görevlerini yaptıklarını, kurallara uymayanın kimliğine bakılmaksınız eksiği olana cezai işlemin uygulandığını ifade etti. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@