Trabzon İş Mahkemesi Avukatı

Trabzon İş Mahkemesi Avukatı

Gündem 10.08.2020, 12:23
Trabzon İş Mahkemesi Avukatı

İşyeri güvenli bir yer olmalıdır. Ne yazık ki, bazı çalışanlar işverenler tarafından haksız ve yasadışı koşullara maruz kalmaktadır. Yâda tam tersi durumlar söz konusu olabilmektedir.  İşçiler, işyerindeki haklarının ne olduğunu bilmeyebilir veya misilleme korkusu ile işverenleri aleyhinde konuşmaktan korkabilirler. Bu işgücü ihlalleri, ücretlerin ve sosyal hakların kaybedilmesine, ilerleme için kaçırılan fırsatlara ve aşırı strese neden olabilir. İş avukatları işte tam bu sırada adaletli sistemleri ile sizlere danışmanlık hizmeti vererek destek olabilmektedir. 

İş hukuku günümüzde daha fazla önem taşımaya başladı. Özellikle pandemi sonrası işe son verme yasağı, Covıd-19 salgınının ekonomik etkileriyle mücadele etmek için alınan hükümet tedbirlerinden biridir. Başka bir önlem olan kısa çalışma ödeneği de yeniden değerlendirilmiş ve kısa çalışma ödeneği almaya hak kazanma kriterleri kolaylaştırılmıştır.

Çalışanlara yönelik haksız ve ayrımcı çalışma uygulamaları, haksız işten çıkarma, ayrımcılık, taciz, makul bir uzlaşma sağlamayı reddetme, izin reddi, işveren misillemesi, ücret ve saat ihlalleri dâhil olmak üzere pek çok biçimde olabilir. Bu ve diğer etik olmayan uygulamaların kurbanı olan işçiler haklarını bilmeyebilir veya misilleme korkusuyla işverenleri aleyhine konuşmaktan korkabilirler. Yâda tam tersi şekilde maalesef

İşin tamamen veya kısmen durdurulduğu ancak kısa süreli işin uygulanmadığı işyerlerinde, çalışanlar zorunlu ücretsiz izin süresi boyunca nakit ücret desteğinden yararlanabilirler. İş avukatı size tüm bu bilgilerden daha fazlasını sunar. 

Herkesin sağlık hizmetine ihtiyacı olduğu gibi hukuk hizmetine de ihtiyacı vardır.  Trabzon iş mahkemesi avukatı size her an ihtiyaç halinde en profesyonel hizmeti verir. 

Özellikle pandemi döneminde iş akdinin yasaklanması işverenin iş sözleşmesini sona erdirmesini yasaklasa da, çalışanların sözleşmelerini belirli koşullarda sona erdirmesi mümkündür. Sigortalı işçilerin fesih yasağı kapsamında olup olmadığı, fesih koşullarına ve ilgili işten çıkarma kanunlarına bağlı olarak değişecektir.

İş Avukatı ve Yanlış Fesih Konusu

Aşağıdakiler de dâhil olmak üzere yanlış bir fesih davası için gerekebilecek birçok senaryo vardır:

Bir çalışanı misillemeden kovmak

Ayırt etme

İşvereni için yasa dışı bir şey yapmayan bir çalışanı kovmak

Uygun bir neden olmaksızın kovulduğunuzu düşünüyorsanız, iş avukatları, maaşınızı, ödenmemiş ücretleri ve diğer tazminat türlerini geri almanıza yardımcı olabilir.

Profesyonel bir büro ile görüşerek Trabzon iş mahkemesi avukatlarının en iyilerine ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@