Torbalı, şehit uzman Mustafa Eser'e ağladı

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonrasında şehit olan askerlerden 23 yaşındaki uzman çavuş Mustafa Eser için İzmir'in Torbalı İlçesi'nde tören düzenlendi....

Haberler 25.08.2016, 17:30
Torbalı, şehit uzman Mustafa Eser'e ağladı
Taylan YILDIRIM- Gökhan YALKALK (DHA) - DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonrasında şehit olan askerlerden 23 yaşındaki uzman çavuş Mustafa Eser için İzmir'in Torbalı İlçesi'nde tören düzenlendi. İlçeye Türk bayrakları asılı uzun araç konvoyuyla getirilen şehit askerin cenazesi ilk olarak, Yedi Eylül Mahallesi'ndeki annesinin evinin önünden geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Abalı ile Tapantepe arasında bulunan askeri üs bölgesine bir grup PKK'lı teröristin roketatar ve otomatik silahlarla saldırısında Torbalılı Uzman Onbaşı Mustafa Eser de şehit oldu. Diyarbakır'daki törenden sonra şehit asker Mustafa Eser'in cenazesi, havayoluyla memleketi İzmir'in Torbalı ilçesine gönderildi. Şehit askerin cenazesi, Türk bayrakları asılı uzun bir araç kuyruğuyla Torbalı'ya getirildi. İlçede de ilk olarak annesinin evinin önünden geçirildi. Şehit askerin cenazesi, burada dualarla karşılandı. Eşinin 10 yıl önce kendisinden ayrılmasından sonra, çocuklarını balık fabrikasında çalışıp büyüten anne Türkan Kalka (40), oğlunun tabutunun başından bir an olsun ayrılmadı. Güçlükle ayakta duran anne Türkan Kalka, sık sık oğlunun tabutunu elleriyle okşadı. Acılı aileyi, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da yalnız bırakmadı. Evin önündeki törenden sonra şehit askerin cenazesi, tören için Mümin Mesci Camisi'ne götürüldü.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@