Tgs: Milliyet Yönetimi Kendine Gelmeli

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), “Milliyet Gazetesi yönetimini derhal kendine gelmeye, işten attığı gazetecileri işlerine geri almaya çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

Haberler 28.08.2015, 23:40
Tgs: Milliyet Yönetimi Kendine Gelmeli

ANKARA(ANKA) - -Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), “Milliyet Gazetesi yönetimini derhal kendine gelmeye, işten attığı gazetecileri işlerine geri almaya çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

TGS’den yapılan açıklamada, Milliyet Gazetesinde beş deneyimli gazetecinin görevlerine son verilmesine ilişkin, “Milliyet Gazetesi yönetimi dün Ankara Büroda çalışan Kemal Göktaş, Evin Demirtaş ve Sertaç Koç’u işten atarken, köşe yazarı Meral Tamer ve bugünde İstanbul çalışanı Mehveş Evin işten atıldı. 25 kişilik işten atma listesinin daha olduğu bilgileri de gelmektedir. Milliyet Gazetesinin başyazarı Abdi İpekçi ödülünü iki defa alan Kemal Göktaş’ın işten atılması Milliyet Gazetesinin habere, haberciye de bakışını ortaya koymaktadır. Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak Milliyet Gazetesi yönetimini derhal kendine gelmeye, işten attığı gazetecileri işlerine geri almaya çağırıyoruz” denildi.

-GAZETECİLERİ İŞTEN ATARAK HALKIN HABER ALMA HAKKINI ENGELLEYEMEZSİNİZ-

“Ülkenin savaş ve seçim gerginliği içerisinde bulunduğu bugünlerde mesleklerini layıkıyla yerine getiren gazetecilerin işten atılmasının kabul edilemez” olduğu belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Geçtiğimiz günlerde sendikamızın da öncülük ettiği Güneydoğu’daki sansürün ortaya çıkartılması için oluşturulan gazeteci heyetin içerisinde de yer alan Mehveş Evin de İstanbul’a döner dönmez işten atılmıştır. Gazetecileri işten atarak halkın haber alma hakkını engelleyemezsiniz. Patron dayatmalarını, işten atmaları ancak bir araya gelerek durdurabiliriz. Bu yüzden tüm gazetecileri TGS çatısı altında bir araya gelmeye davet ediyoruz.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@