TGB'den, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a Laiklik tepkisi

İZMİR'de, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ile ilgili söylediği "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözlerine tepki gösterdi. TGB İzmir İl Başkanı Özgür Açıkgöz, "Türkiye...

Haberler 26.04.2016, 20:05
TGB'den, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a Laiklik tepkisi
İZMİR'de, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ile ilgili söylediği "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözlerine tepki gösterdi. TGB İzmir İl Başkanı Özgür Açıkgöz, "Türkiye şeyhler, dervişler, İsmail Kahramanlar ülkesi olamaz" dedi.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ile ilgili söylediği "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözlerine İzmir'den tepki yükseldi. Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 200 TGB üyesi, bir süre slogan atıp yürüdükten sonra İl Başkanı Özgür Açıkgöz, basın açıklaması yaptı. "Türkiye şeyhler, dervişler, İsmail Kahramanlar ülkesi olamaz" diyen Özgür Açıkgöz, "Anayasamızın değişmesi teklif dahi edilemez maddelerini değiştirmeyi önermek suçtur. Kapsadığı suçlar sadece Türk Ceza Yasası'nda değil Türk Devrim Tarihi'nin yasalarında da tanımlanmıştır. Cezası açıktır, uygulamayanlar tarih önünde hesap verecekler. Biz, Türkiye'nin vatansever, devrimci gençliği gerekeni her yerde ve her zaman yapacağız. Cumhuriyete, millet egemenliğine ve onun hayat suyu olan laikliğe dokundurtmayız. Suçları cezasız kalmayacak. Laikliğe kefen biçmeye kalkanlar, ölü saltanata, padişahlığa, ortaçağ hukukuna hayat öpücüğü vermeye çalışıyorlar. Milli egemenliğin ve laikliğin düşmanları ortaçağ hortlaklarıyla bizi korkutabileceğini sanıyor. Yanılıyorlar. Laiklik sizin biçmeye kalktığınız kefeninize sığmaz. Sizin ortaçağı hortlatma çabalarınız, ölüyü diriltmeye kalkanların nafile çabaları gibidir. Sonunuz hüsran. Laiklik, insan olmanın, millet olmanın zorunluluğudur" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@