Teröristler Giresun'da Saldırdı, Siviller Yaralandı

ANKARA (ANKA) –Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) terör örgü...

Haberler 27.09.2015, 12:15
Teröristler Giresun'da Saldırdı, Siviller Yaralandı

ANKARA (ANKA) –Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) terör örgütü PKK’ya karşı operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. TSK mensuplarının başarılı operasyonları sonucu PKK Doğu ve Güneydoğu’da kayıplar vermeye devam ediyor.  Kuzey Irak’a hava harekatını da devam ettiren TSK, son olarak Metina bölgesinde 11 ayrı noktadaki sığınak, barınak ve malzeme depolarını imha etti. Mehmetçiğin göz açtırmadığı PKK ise saldırılarını Karadeniz Bölgesi’ne taşıdı. Giresun’da, Güce’de İlçe Jandarma Komutanlığına teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda, karakol yakınında bulunan düğün evindeki dört sivil vatandaş yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın önemli yurtiçi olaylar açıklamasına göre, dün, Giresun/Güce’de İlçe Jandarma Komutanlığına bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda, karakol yakınında bulunan düğün evindeki dört sivil vatandaş hafif şekilde yaralandı.

Irak kuzeyi/Metina bölgesinde 11 ayrı noktadaki teröristlere ait sığınak, barınak ve malzeme depoları hava harekâtı sonucunda imha edildi.

Şırnak/Beytüşşebap’ta, icra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde, 15 terörist cesedi ile birlikte, iki adet M-16 piyade tüfeği, beş adet AK-47 piyade tüfeği, bir adet Biksi makinalı tüfek ve iki adet RPG-7 roketatar silahı ele geçirildi.

Tunceli/Merkez’de icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait; iki adet piyade tüfeği, iki adet dolu piyade tüfeği şarjörü, bir adet el bombası, bir adet el telsizi, bir adet el dürbünü, bir adet gece görüş gözlüğü, çok sayıda muhtelif yaşam malzemesi ve örgüte ait çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

Şırnak/Uludere’de, icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında bulunan bir adet tuzaklanmış el yapımı patlayıcı ve bir adet el bombası imha edildi.

Bölücü terör örgütünden kaçan; Mardin/Nusaybin’de bir, Şanlıurfa/Ceylanpınar’da bir, Şırnak/Uludere’de iki ve Erzurum/Hınıs’ta bir olmak üzere toplam beş terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@