Teröristler Büyükbaş Hayvan Sürüsünü Kendilerine Kalkan Yapıp Saldırdı

Teröristler, Bingöl’de jandarma karakoluna büyükbaş hayvan sürüsü içerisinden uzun namlulu silahlar ile taciz ateşinde bulundu. Ağrı’da ise TRT ve TÜRK TELEKOM verici istasyonlarına, uzun namlulu silahlar ve roketatar ile saldırı gerçekleştiren teröristler verici istasyonlarına zarar verdi.

Haberler 09.08.2015, 14:01
Teröristler Büyükbaş Hayvan Sürüsünü Kendilerine Kalkan Yapıp Saldırdı

-Teröristler, Bingöl’de jandarma karakoluna büyükbaş hayvan sürüsü içerisinden uzun namlulu silahlar ile taciz ateşinde bulundu. Ağrı’da ise TRT ve TÜRK TELEKOM verici istasyonlarına, uzun namlulu silahlar ve roketatar ile saldırı gerçekleştiren teröristler verici istasyonlarına zarar verdi. 

ANKARA (ANKA) – Bölücü teröristler eylemlerini aralıksız sürdürüyor. Birçok noktada yol kesme ve gasp eylemlerinde bulunan teröristler uzun namluluk silahlar ve roketatarlarla da Mehmetçik’e saldırmaya devam ediyor. 

Genelkurmay Başkanlığı’nın “önemli yurtiçi olaylar” açıklamasına göre, bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristler tarafından, Diyarbakır / Silvan İlçesi Dutveren Mevkiinde, Diyarbakır-Batman karayolu kesilerek durdurulan bir tır yakıldı.

Teröristler tarafından, Muş / Bulanık İlçesi Karaağıl Jandarma Karakol Komutanlığına ve Ağrı / Doğubayazıt İlçesi General Çetin Başar Kışlasına uzun namlulu silahlar ve roketatar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Terörist ateşlerine, TSK unsurlarınca derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi. Silahlı saldırı esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.

Silahlı teröristler tarafından, Mardin / Ömerli İlçesi Sivritepe yol ayrımında, yolun kesildiği ihbarı alınması üzerine, Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığınca, yakın noktada bulunan Geçici Köy Korucu Timi, bölgeye sevk edildi. Durdukları araç içerisinde bulunan bir kamu çalışanının kurum kimliği ve zati tabancası gasp edildi, Geçici Köy Korucu Timinin müdahalesiyle kapatılan yol trafiğe açıldı.

Teröristler, Bingöl / Genç İlçesi Yeniyazı Jandarma Karakol Komutanlığına ise büyükbaş hayvan sürüsü içerisinden uzun namlulu silahlar ile taciz ateşinde bulundu.

Terörist ateşlerine, Mehmetçik tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi. Taciz ateşi esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.

-“HİDROELEKTRİK SANTRALİNE YAPILAN SALDIRIDA, MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ”-

Bölücü terör örgütü mensubu teröristler, Diyarbakır / Kulp İlçesi Yaylak Mahallesinde, HES-1 Bölgesine gelerek, bekçiyi alıkoymayı müteakip araçla bölgeye getirdikleri patlayıcıları, kumanda odasına ve havuz kapaklarına yerleştirdikten sonra patlattı. Hidroelektrik santraline yapılan saldırıda, maddi hasar meydana geldi.

Şırnak İdil’de bir terörist de silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

İki terörist tarafından da Diyarbakır / Hani-Aşağıturalı Mahallesi yolu kesilerek durdurulan bir araç gasp edilirken araçta bulunan iki sivil şahıs, teröristler tarafından yapılan kimlik kontrolünü müteakip serbest bırakıldı. Teröristler, Diyarbakır / Lice İlçesi Abalı Mahallesinde de Diyarbakır / Bingöl karayolunu keserek durdurulan bir araç gasp etti.

Öteyandan bir grup terörist tarafından ise Ağrı / Eleşkirt İlçesi Tahir Beldesinde, TRT ve TÜRK TELEKOM verici istasyonlarına, uzun namlulu silahlar ve roketatar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Silahlı saldırı sonucunda, söz konusu verici istasyonlarında maddi hasar meydana geldi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@