Teröristler Bombalı Araç Patlattı Bir Er İle Sivil Vatandaş Hafif Yaralandı

Teröristlerin bu sabaha karşı Van Kaynarca Jandarma Karakolu önünde bomba yüklü bir aracı uzaktan kumandayla patlatmaları sonucu bir Jandarma Er ile bir sivil vatandaş hafif yaralandı.

Haberler 15.08.2015, 18:44
Teröristler Bombalı Araç Patlattı Bir Er İle Sivil Vatandaş Hafif Yaralandı

ANKARA(ANKA) – Teröristlerin bu sabaha karşı Van Kaynarca Jandarma Karakolu önünde bomba yüklü bir aracı uzaktan kumandayla patlatmaları sonucu bir Jandarma Er ile bir sivil vatandaş hafif yaralandı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre bu sabaha karşı Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından Tatvan-Van Karayolu üzerindeki Kaynarca Jandarma Karakolu önünde (Tatvan’a iki km), bomba yüklü bir araç, uzaktan komuta ile patlatıldı. Olayda patlamanın etkisiyle bir Jandarma Er ile, bir sivil vatandaş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Patlama sonucu, karakolun ön kısmında maddi hasar meydana geldi. TSK dün meydana gelen terör olaylarını ise şöyle sıraladıL

“-Dün, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Ağrı-Doğubayazıt ve Bingöl-Erzurum karayolları kesilerek yoldan geçen iki çekici yakıldı.

-Teröristler Bitlis / Hizan-Tatvan karayolunu kesti 15 aracı durdurdu ve özel şirketlere ait iki kamyoneti yaktı.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, görevden dönen Diyarbakır Lice’de, Geçici Köy korucularının görevden dönen araçlarına silahlı saldırıda bulunuldu. Geçici Köy Korucularının ateşle karşılık vermesi üzerine Bölücü Terör Örgütü mensupları bölgeden uzaklaştı. Olayda güvenlik güçleri açısından bir zayiat meydana gelmedi.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Muş / Varto ilçesi Askerlik Şubesi Başkanlığına uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldı. Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Bitlis İli Güroymak İlçesi Cevizyatağı Jandarma Karakoluna uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır / Silvan Çatakköprü Jandarma Karakoluna, uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Karşılık verilen saldırı sonucu güvenlik güçleri açısından bir zayiat meydana gelmedi.

-Hakkâri-Merkez ilçesi karayolunda tespit edilen bir El Yapımı Patlayıcı, saat 18.00 sıralarında yerinde imha edildi.

-Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik kuvvetlerine teslim oldu.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Siirt / Eruh İlçesi Emniyet Tepe mevkiinde bulunan bir GSM Baz İstasyonu El Yapımı Patlayıcı ile tahrip edildi.” (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@