Teröristler Bir De Köy Korucusu Kaçırdı

Erzurum\'da dün bir Köy Korucusu\'nu şehit eden bölücü teröristler bir Köy Korucusunu ise kaçırdı.

Haberler 18.08.2015, 12:30
Teröristler Bir De Köy Korucusu Kaçırdı

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Devletin büyüklüğü ve kudretiyle bütün iyi niyetine rağmen silahlarını bırakmayan şer odaklarına anlayacakları dilden cevap vermesinin toplumun en büyük beklentisi haline geldiğini bildirdi.

ANKARA (ANKA) - Erzurum'da dün bir Köy Korucusu'nu şehit eden bölücü teröristler bir Köy Korucusunu ise kaçırdı. Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Devletin büyüklüğü ve kudretiyle bütün iyi niyetine rağmen silahlarını bırakmayan şer odaklarına anlayacakları dilden cevap vermesinin toplumun en büyük beklentisi haline geldiğini belirterek, “Çünkü bunlar devletin iyi niyetli girişmişlerini taviz olarak nitelendirmekte ve şımarıklıklarına halkımızın canına ve malına kastederek devam etmektedirler” dedi.

Sözen yazılı açıklamasında dün bölücü teröristler tarafından Erzurum Şenkaya yolunun kesilmesi sonucu yapılan kimlik kontrolünde Köy Korucularıyla teröristler arasında çıkan çatışmada üç Korucu’nun yaralandığını bildirdi. Sözen. Çatışmada yaralanan Köy Korucularımızdan Yakup Aktürk’ün kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu kaydetti.

Sözen ayrıca Köy Korucusu Musa Alçik’in dün Van Çatak’ta teröristler tarafından kaçırıldığını belirtti. 28 yıllık köy korucusu olan Musa Alçık’ın evli ve dokuz çocuk babası olduğu kaydedildi.

Son günlerde teröristlerce güvenlik güçlerine yönelik yapılan haince saldırıları nefret ve şiddetle kınadıklarını belirten Sözen “Bu zor zamanlarda devlet ve millet el ele vererek bu hain alçak şer odaklarına karşı en sert cevabı vermemiz kaçınılmazdır. Devletimizin büyüklüğü ve kudretiyle bütün iyi niyetine rağmen silahlarını bırakmayan bu şer odaklarına anlayacakları dilden cevap vermesi toplumumuzun en büyük beklentisidir. Çünkü bunlar devletin iyi niyetli girişmişlerini taviz olarak nitelendirmekte ve şımarıklıklarına halkımızın canına ve malına kastederek devam etmektedirler” dedi.

Devlet terör ve teröristler en üst seviyede mücadele verirken milletin de teröre karşı tepkisini daha gür bir sesle dile getirmesi gerektiğini belirten Sözen, “Bu anlamda başta bütün siyasi partilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin ve toplumumuzun her kesiminden teröre karşı net bir duruş sergilenmelidir. Devletimiz de teröre karşı çok kapsamlı mücadele vermelidir. Silahlı mücadelenin yanında şehir yapılanması KCK başta olmak üzere teröre direk veya dolaylı destek veren kişi ve kuruluşlara karşı çok sert tedbirler almalıdır. Devletimiz ve milletimiz bu kararlı duruşundan asla vazgeçmemeli, PKK terör örgütü silah bırakıncaya kadar bu mücadele kesintisiz devam etmelidir. Bu mücadele esnasında bölge halkının zarar görmemesi için daha dikkatli ve hukuk kuralları içerisinde mücadelenin sürdürülmesi gerekmektedir” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@