Teröristler 16 Yaşında Kız Çocuğunu Kaçırdı

ANKARA(ANKA) – Teröristler dün Muş Bulanık kırsalında 16 yaşındaki bir kız çocuğunu örgüte katılmasını sağlamak için kaçırdı. TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün öğle saatlerinde Bölücü Terör Örgütü mensubu

Haberler 28.04.2015, 17:25
Teröristler 16 Yaşında Kız Çocuğunu Kaçırdı

ANKARA(ANKA) – Teröristler dün Muş Bulanık kırsalında 16 yaşındaki bir kız çocuğunu örgüte katılmasını sağlamak için kaçırdı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün öğle saatlerinde Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı iki terörist tarafından, Muş’un Bulanık İlçesi Seçme Köyü Saliha Mezrasında elektrik tamiratı yapan VEDAŞ görevlileri, bölgeye bir daha elektrik tamiratı için gelmemeleri yönünde tehdit edildi. Görevlilerin araçları gasp edildi. Söz konusu araç ile Seçme Köyünde ikamet eden 16 yaşındaki bir kız çocuğunun, Bölücü Terör Örgütüne götürülmek üzere kaçırıldı.

Dün ayrıca Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 8’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığınca bir askeri konvoyun geçişi sırasıda, Beytüşşebap İlçesi Ilıcak Köyünde bulunan bir menfezde, 15 kilogramlık su bidonu içerisine yerleştirilmiş ve infilaklı fitille irtibatlandırılmış vaziyette, bir adet El Yapımı Patlayıcı düzeneği tespit edildi. Patlayıcı, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile aynı gün saat 17.55'te yerinde imha edildi. Her iki olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatıldığı bildirildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@