Terörist Değil Ayaklı Cephanelik

Lice’de dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Erzincan’da öldürülen lider seviyesindeki teröristin beraberinde çıkan silah ve mühimmat şaşırttı.

Haberler 28.08.2015, 23:38
Terörist Değil Ayaklı Cephanelik

ANKARA(ANKA) – Lice’de dört bölücü örgüt mensubu terörist öldürüldü. Erzincan’da öldürülen lider seviyesindeki bir başka teröristin beraberinde çıkan silah ve mühimmat şaşırttı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Diyarbakır’ın Lice ilçesi Dakyanuskalesi Tepe bölgesindeki karayolları ekiplerinin emniyetinde görevli Jandarma unsurlarına, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) bir grup terörist tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırı sonucu ikisi silahlarıyla birlikte olmak üzere dört BTÖ mensubu etkisiz hale getirildi. Karadan ve havadan destekli operasyona devam edildiği bildirildi.

-TERÖRİST DEĞİL AYAKLI CEPHANELİK-

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca bölgede yapılan operasyon sonucu lider seviyesinde bir terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Teröristle birlikte ele geçirilen silah ve malzemeler şöyle:
- bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği,
- bir adet RPG-7 R/A,
- bir adet M-16 piyade tüfeği ve hücum yeleği,
- üç adet sırt çantası
- iki adet uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği,

- iki adet el telsizi,
- bir adet flaş bellek, iki adet harici hafıza cihazı,
- bir adet ses kayıt cihazı,
- bir adet askeri tatbikat el kitabı,
- 150 Euro, 780 Türk Lirası, 340 İsviçre Frangı,
- bir adet dürbün, bir adet el feneri, bir adet ‘botan kod azat’ ibareli uyku tulumu.

Bingöl ili Genç ilçesi Suveren Mahallesindeki demiryolu ekibinin güvenliğini sağlamak amacıyla görevlendirilen Bingöl İl Jandarma Komutanlığı birimleri, bir adet El Yapımı Patlayıcı bularak imha etti.

Bitlis ili Hizan ilçesi Şiyanpınar Mevkiinde, yapılan arazi arama faaliyeti esnasında çok sayıda otomatik tüfek fişeği, 150 metre elektrik kablosu, bir adet el telsizi, iki adet tabanca, iki adet tabanca şarjörü, bir miktar tabanca fişeği, bir adet el bombası ve muhtelif malzeme ele geçirildi.

Şırnak İli Uludere İlçesi Karaçalı Tepe güneyinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, toplantı salonu ve sığınak olarak kullanıldığı değerlendirilen üç mağara tespit edildi.

Mağara içinde; uçaksavar mühimmatı, büro müştemilatı, kablo düzeneği, ıslatılmak suretiyle termal kameralardan korunma amaçlı kullanılan 10 adet şemsiye, 1,5 ton benzin ve mazot karışımı, 15-20 adet fünye, 1,2 kg TNT patlayıcı, iki adet sinyal verici, iki adet el telsizi, bir adet su tankı ve bir miktar uçaksavar mühimmatı ele geçti.

Erzincan / Kemah Uluçınar Köyü Acemoğlu köprüsü mevkiinde, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristler tarafından kara yolu trafiğe kesilerek Orman İşletme Müdürlüğüne ait iki araç yakıldı. Olay  bölgesinden kaçan bir sivil araca, teröristlerce ateş edilmesi sonucunda bir sivil vatandaş öldü. Aynı araçta bulunan eşi yaralandı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@