Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması Tertip Komitesi: Olayın Tek Hedefi Milletimizin Birliği

ANKARA(ANKA) - Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması Tertip Komitesi&rsqu...

Haberler 11.10.2015, 20:35
Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması Tertip Komitesi: Olayın Tek Hedefi Milletimizin Birliği

ANKARA(ANKA) - Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması Tertip Komitesi’ni oluşturan 14 meslek odası ve sivil toplum örgütü Ankara’daki terör saldırısına ilişkin, “Bu vahim olayın tek hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır. Son patlamalarla tepe noktasına ulaşan şiddet olayları ile ilgili olarak, vatandaşlarımızın can güvenliğinin ve huzurunun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi ve bu olayın suçlularının ortaya çıkarılması kamu vicdanı açısından hayati derecede önemlidir” açıklamasında bulunuldu.

Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması Tertip Komitesi’ni oluşturan 14 meslek odası ve sivil toplum örgütü Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin ortak basın açıklaması yaptı.

“Millet olarak içimizi yaralayan, ciğerimizi yakan olaylarla karşı karşıyayız” denilen açıklamada, hayatını kaybeden bütün vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, Türkiye’ye sabırlar dilendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak hepimizi büyük üzüntüye boğan kalleş saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terörün her türünü lanetliyoruz.

Bu vahim olayın tek hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır. Son patlamalarla tepe noktasına ulaşan şiddet olayları ile ilgili olarak, vatandaşlarımızın can güvenliğinin ve huzurunun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi ve bu olayın suçlularının ortaya çıkarılması kamu vicdanı açısından hayati derecede önemlidir.

Bu süreçte bütün milletimizi soğukkanlı olmaya, gerginliği ve çatışmayı besleyecek söylemlerden uzak durmaya davet ediyoruz.

Gelin, bugün hep birlikte sağduyumuzu ortaya koyalım. Hep birlikte vicdanımızın sesine kulak verelim. İçimize fitne ateşi düşürmek isteyenlere izin vermeyelim.

Bu tür saldırılara verilecek en iyi cevap dayanışma içinde birlikte hareket etmek ve milli birliğimizi pekiştirmektir.

Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz kardeşiz. Gün; demokrasimize, birliğimize ve birbirimize sahip çıkma günüdür. Gün teröre hayır, kardeşliğe evet deme günüdür.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@