Terör Örgütü Pkk Kan Kaybediyor

ANKARA (ANKA) - Güvenlik güçleri, terör örgüt&uu...

Haberler 20.09.2015, 13:45
Terör Örgütü Pkk Kan Kaybediyor

ANKARA (ANKA) - Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK’ya karşı operasyonlarını kararlılıkla sürdürürken örgüt ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Bir gün içerisinde üç terörist imha edilirken, dört terörist sağ yakalandı, dokuz terörist de teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre 19 Eylül 2015 tarihinde, Kars / Sarıkamış’ta yol kontrol unsuruna şüpheli bir araçtan açılan ateş sonucunda bir terörist etkisiz hale getirildi, üç bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalandı.

Hakkâri / Merkez’de bir jandarma karakoluna patlayıcı yüklü araçla yapılmaya çalışılan saldırı girişimi önlenirken, araç karakola 250 metre kala içindeki iki bölücü terör örgütü mensubu ile birlikte imha edildi.

Siirt’te bir karakola saldırıda bulunan teröristlerden biri bölgede icra edilen operasyonda bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, beş adet şarjörü ve 150 adet fişeği ile birlikte yakalandı.

Şırnak’ta bir, Hakkari’de de bir olmak üzere iki terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Bölücü terör örgütünün Kuzey Irak’ta bulunan kamplarından kaçan yedi terörist de Habur sınır kapısındaki güvenlik güçlerine teslim oldu.

Ayrıca Hakkari / Şemdinli’de tuzaklanmış iki adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@