Terör Hastaneyi Vurdu, Diyaliz Makineleri Kullanılamaz Hale Geldi

ANKARA (ANKA) - Şırnak’ın Cizre İlçesinde görevli bir polis panzerine bir grup PKK'lı ter&...

Haberler 09.11.2015, 13:45
Terör Hastaneyi Vurdu, Diyaliz Makineleri Kullanılamaz Hale Geldi

ANKARA (ANKA) - Şırnak’ın Cizre İlçesinde görevli bir polis panzerine bir grup PKK'lı terörist roketatarlı saldırıda bulunurken, söz konusu roket mermisi Cizre Devlet Hastanesi diyaliz ve morg girişine isabet etti. Sağlık Bakanlığı, saldırıda herhangi bir can kaybı yaşandığını ancak hastanenin diyaliz ünitesi ile morgunda ağır maddi hasar meydana geldiğini açıkladı. Bakanlık yaşanan hasar nedeni ile diyaliz makinelerinin çalışamaz duruma geldiğini de bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, bugün diyaliz programında olan 32 hastanın gerekli personel desteği sağlanarak Şırnak Devlet Hastanesine nakillerinin sağlandığı bilgisi verilirken, "Diyaliz makinelerindeki hasarlar süratle giderilmeye çalışılmaktadır” denildi.

“Bütün bu olumsuz şartlara rağmen tüm polikliniklerimiz hasta bakmaya devam etmektedir. Yaşanan olaya yakınlığı nedeniyle acil servis bölümünün sadece yeri değiştirilmiş olup, hasta kabulü sürmektedir” denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Tedavi görmesi zaruri olan ve hayati tehlikesi bulunan diyaliz hastalarının sağlık hizmetlerini alma hakkına karşı yapılan bu saldırı asla kabul edilemez. Ancak eli kanlı terör örgütünün hasta ve savunmasız vatandaşlarımız ile sağlık çalışanlarımıza karşı giriştiği bu saldırı ilk değildir. Terör örgütü, Temmuz ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, tüm halkımızı hedef alarak sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize  yönelik alçakça saldırına devam etmektedir.

Her yerde ve her koşulda korkmadan ve yılmadan emek sarf eden vefakar ve fedakar sağlık çalışanlarımız, bölge halkımızın sağlığı için görevi başındadır. 

Vatandaşımızın en temel hakkı olan sağlık hizmetinin engellemesine yönelik bu insanlık dışı saldırıyı kınıyor ve bu tür şiddet eylemlerinin halkımızın barış, kardeşlik ve huzur umutlarını azaltmayacağına inanıyoruz.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@