Terör Denizde Ve Karada Protesto Edildi

BODRUM'da, son günlerde artan terör olayları, denizden ve karada düzenlenen eylemlerle protesto edildi.

Haberler 09.09.2015, 15:52
Terör Denizde Ve Karada Protesto Edildi
(DHA)- BODRUM'da, son günlerde artan terör olayları, denizden ve karada düzenlenen eylemlerle protesto edildi.

Dağlıca'da askere, Iğdır'da polise yönelik patlayıcıların kullanıldığı saldırılar sonrası şehitleri anmak ve teröre tepki göstermek amacıyla ülke genelinde olduğu gibi dün Bodrum'da da eylemler düzenlendi. Kentteki camilerden şehitler için selalar verildi. Eğlence mekanlarının üç gün kepenklerini indirdiği kentte, protesto gösterileri denizde ve karada gerçekleştirildi.

TUR TEKNESİNDEN MARŞLAR ÇALINDI

Tura çıkmama kararı alan işletmecilerden bazıları günübirlik tur teknelerini Türk bayraklarıyla süsledi. 'Beratım' adlı tekne sahibi Ferhat Bülbül, personeliyle birlikte teknenin bağlı olduğu Halikarnas İskelesi ile Bodrum Kalesi arasında Kumbahçe Plajı açığında terörü protesto etti. Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri, Türk bayraklarının asıldığı tekneden ses sistemiyle marşlar çalındı. Çoğunluğu yabancı turistlerin bulunduğu plaj açıklarında 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı atıldı. Teknesine ayrıca 'Şehit düşen vatan evlatlarımızın yasını tutuyoruz. 3 gün boyunca tekne turları ve eğlenceleri iptal ettik. Büyük Türk Milleti'nin başı sağ olsun' yazılı pankart asan Bülbül, "Vatan için evlatlarımızı kaybettiğimiz bir günde benim insanları eğlendirecek ne moralim kaldı ne de gücüm kaldı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu devran böyle yürümeyecek. İnşallah iyi günler bizi bekliyor" dedi.

SLOGANLAR SOKAKLARDA YANKILANDI

Tepkilerini göstermek isteyen yaklaşık üç bin Bodrumlu, saat 19.00'dan itibaren ellerindeki Türk bayraklarıyla Belediye Meydanı'nda toplandı. Bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve sendika üyeleri ile gazilerin de katıldığı eylemdeki grup; Neyzen Tevfik Caddesi'ni takiben askeri kampa kadar yürüyüp aynı güzergahtan geri döndü. Yürüyüşe katılanlar, 'Her Türk asker doğar', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Hepimiz Mehmet'iz PKK'ya yeteriz', 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Polise uzanan eller kırılsın', 'Askere uzanan eller kırılsın' sloganları attı. İki gündür müzik yayının kesildiği Bodrum Barlar Sokağı'ndan üzerinde 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazılı 70 metrelik dev bayrakla geçen grubun attığı sloganlar sokakta yankılandı.

ASKER VE POLİSE MORAL

Kumbahçe Meydanı'nda yürüyüş sonlandı. Ancak bir grup, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde yöneldi. Saygı duruşunda bulunulan ve İstiklal Marşı okuyan grup, askere ve polis için "Türkiye sizinle gurur duyuyor" sloganı attı. 7'den 70'e katılımın olduğu protestoya, turizmci Yusuf Armağan ve Sinem Armağan, 2 aylık bebeği Almina Seval Armağan ile katıldı. Üzerinde Türk Bayrağı örtülü Armağan bebek, yürüyüş boyunca annesinin kucağında uyudu. Bazı vatandaşlar motosiklet ve otomobilleri ile konvoy yaparak teröre tepkisini gösterdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@