Temel eğitimlerini tamamlayan erler yemin etti

SİVAS 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda üç haftalık temel askerlik eğitimini tamamlayan erler, düzenlenen törenle yemin etti. Erlerin tören sonrası aileleri ile buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

Haberler 26.08.2016, 12:45
Temel eğitimlerini tamamlayan erler yemin etti
DHA - SİVAS 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda üç haftalık temel askerlik eğitimini tamamlayan erler, düzenlenen törenle yemin etti. Erlerin tören sonrası aileleri ile buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda acemi eğitimini alan 1996-3 tertip ve 364'üncü kısa dönem ile sözleşmeli erler için General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda yemin töreni düzenlendi. Törene Sivas Valisi Davut Gül, Garnizon ve 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın, bazı il protokol üyeleri ile yemin eden acemi erlerin aileleri katıldı.

Yaklaşık 3 haftalık temel eğitimden geçen acemi erlerin heyecanlı olduğu görüldü. Törende saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 1500'e yakın acemi er iki grup halinde yemin etti. Ardından birliğe ilk katılan ve yaş kütüğüne plaket çakan piyade er Recep Keskin ve 364'üncü kısa dönem piyade erlere Vali Davut Gül tarafından hediye verildi. Daha sonra temel eğitim süresince eğitimde, atışta ve sporda başarılı olan 5 acemi ere protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve hediye verildi. Törende ayrıca Sivas'ta askerlik yapan erlerin baba ve dedelerine 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip tarafından katılım belgesi verildi.

Törende konuşan Tugay Komutanı Piyade Albay Kip, yemin eden askerlerin ulusun güvenliğine layık olacağına ve Atatürk düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağına inandığını söyledi. Tören yürüyüş ile son buldu. Tören sonrası askerlerin aileleri ile buluşması sırasında duygulu anlar yaşandı. Askerler anne, baba ve çocuklarına sarılarak hasret giderdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@