Temel Dini Bilgiler Dünya Dillerine Çevriliyor

ANKARA (ANKA) - Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından, Seyfettin Yazıcı’nın kaleme aldığı Temel Dini Bilgiler eseri yabancı dillere çevriliyor.  Geçtiğimiz yıllarda Avrupa ve Uzakdoğu dillerinde yayınlanan kitap, Balkan dil

Haberler 08.05.2015, 19:40
Temel Dini Bilgiler Dünya Dillerine Çevriliyor

ANKARA (ANKA) - Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından, Seyfettin Yazıcı’nın kaleme aldığı Temel Dini Bilgiler eseri yabancı dillere çevriliyor.  Geçtiğimiz yıllarda Avrupa ve Uzakdoğu dillerinde yayınlanan kitap, Balkan dillerine de çevrilerek bölgedeki Müslümanlara ulaştırıldı. Kitabın Arnavutça ve İngilizce çevirileri de tamamlandı.

Türkiye’de kırka yakın baskı yapan Seyfettin Yazıcı’nın “Temel Dini Bilgiler” kitabı, Uygurca, Moğolca, Çince, Japonca, Rusça, Azerice, Kazakça, Almanca, Arnavutça, Boşnakça, Tacikçe, Gürcüce ve İngilizce olmak üzere on üç dile tercüme edilerek çok sayıda insana ulaştırıldı.

İslam’ın temel esaslarının anlatıldığı eserin kendi dillerine çevrilmesi, yurtdışında yaşayan Müslümanları memnun etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Vekili Yıldıray Kaplan eserin yayınlanmasının ardından Arnavutça konuşulan ülkelerden çok olumlu tepkiler ve yoğun talepler aldıklarını söyledi. Kaplan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından temel İslami kaynakların daha fazla dile çevrilmesine ilişkin çalışmaların da sürdüğünü vurguladı.

İtikat, ibadet, ahlak ve siyer bölümlerinden oluşan kitap, yurtdışında en fazla rağbet gösterilen eserler arasında yer alıyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@