Telefonuna Uygulama İndirdi Bankadaki 234 Bin TL'sini Kaptırdı

Dolandırıcıların hedefindeki bir vatandaş telefonuna indirdiği uygulama nedeniyle bankadaki 234 bin TL altınını kaptırdı. Dolandırıcıların kurbanı olan vatandaşın yaşadığı inanılmaz dolandırıcılık olayı.

Telefonuna Uygulama İndirdi Bankadaki 234 Bin TL'sini Kaptırdı

Samsun'un İlkadım İlçesinde yaşayan bir vatandaşın başına inanılmaz bir iş geldi. 63 yaşında olan olan adamı arayarak ağına düşüren dolandırıcılar, adamın yaklaşık değeri 234 bin TL olan bankada ki altınını TL'ye çevirip kendi hesaplarına gönderdiler. 

YAŞLI ADAMIN PARASINI DOLANDIRDILAR

Samsun'un İlkadım ilçesi Karadeniz Mahallesi'nde yaşayan 63 yaşındaki Ö.G.'yi kendisini banka görevlisi olarak tanıtan biri aradı. Arayan kişi banka çalışanı olduğını ve müşteri hizmetleri görevlisi olarak çalıştığını bildirdi. Görevli olduğunu söyleyen dolandırıcı Ö.G.'nin hesabında bir işlem olduğu yalanını söyledi. 

63 yaşındaki adama hesabınızdan 1000 TL çekildi haberiniz var mı diye soran dolandırıcı ı hesabının dondurulması için işlem yapmak üzere Team Vieewer Quick Sport isimli uygulamayı indirmesini istedi. Bu uygulama sayesinde kişinin banka hesabını yönetebilen dolandırıcı, hesaba erişim sağladı. 

Söz konusu uygulamayı telefonuna indirip telefonunu kapatan Ö.G. daha sonra banka hesabını kontrol etti. Ancak hesabındaki 503,7 gram altının olmadığını gördü. Dolandırıcılar adamın altın hesabını TL'ye çevirip daha sonra başka vir hesaba aktardılar. 

Mağdur adam dolandırıldığını anladığında hemen polisi başvuruda bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@