Tehlikeli gerginlik

NTALYA’nın Gazipaşa İlçesi’nde terör olaylarını protesto eden bir grup, Antalya- Mersin karayolunu trafiğe kapattı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerine yolcu taşıyan otobüslerin geçişine izin vermeyen grup, durdurdukları otobüslere Türk Bayrağı astı. Grubun saldırısına uğrayan iki yolcu otobüsünün ise camları kırıldı.

Haberler 08.09.2015, 09:13
Tehlikeli gerginlik
Nurşen SINAV/GAZİPAŞA (Antalya), (DHA) – ANTALYA’nın Gazipaşa İlçesi’nde terör olaylarını protesto eden bir grup, Antalya- Mersin karayolunu trafiğe kapattı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerine yolcu taşıyan otobüslerin geçişine izin vermeyen grup, durdurdukları otobüslere Türk Bayrağı astı. Grubun saldırısına uğrayan iki yolcu otobüsünün ise camları kırıldı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını protesto etmek isteyen grup, dün saat 22.30 sıralarında ilçe merkezinden geçen Antalya- Mersin D400 karayolunu trafiğe kapattı. Türk bayrakları taşıyan grup, yolu işgal ederek özellikle Doğu ve Güneydoğu illerine yolcu taşıyan otobüsleri durdurdu. Öfkeli kalabalık bayrak olmayan otobüslere bayrak asarken, jandarma ekipleri uzun süre kalabalığı dağıtmak için çaba sarf etti.

İKİ OTOBÜSÜN CAMLARI KIRILDI

Grup, geçmeye çalışan bir otobüsün camlarını kırarken, jandarma ekipleri otobüsteki yolcuları tahliye etti. Bir başka firmaya ait otobüsün sürücüsü ve muavininin zafer işareti yaptığını iddia eden grup, bu otobüsün camlarını kırıp, lastiğini patlattı. Jandarma korumasına alınan otobüsteki yolcular yaklaşık 1 saat araçtan indirilmedi. Kadın ve çocuklar jandarma nezaretinde otobüsten indirilerek jandarma aracıyla merkeze getirildi. Daha sonra otobüs kalabalık arasından jandarma eşliğinde çıkarıldı.

YOLCULAR RESTORANA SIĞINDI

Grup daha sonra olay yerinden yaklaşık 300 metre uzaklıkta otobüslerin mola verdiği tesislere geldi. Tesislerde duran otobüslerdeki yolcular kalabalığı görünce restorana sığındı. Jandarma restoran girişini kapatırken, içeri giremeyen grubun saldırısı sonucu restoranın camları kırıldı. Bir süre daha bekledikten sonra İstiklal Marşı okuyan grup dağıldı.


FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@