TBMM'de Kritik Son Dakika Gelişmesi! Enis Berberoğlu Yeniden Milletvekili Oldu!

CHP'li Enis Berberoğlu hakkında verilen mahkeme kararı ile alakalı tezkere TBMM'de okundu ve Berberoğlu yeniden resmen milletvekili oldu.

TBMM'de Kritik Son Dakika Gelişmesi! Enis Berberoğlu Yeniden Milletvekili Oldu!

Hakkında verilen mahkumiyet kararı ile milletvekilliği TBMM Genel Kurulu'nda düşürülen Enis Berberoğlu bugün yeniden milletvekili oldu. Enis Berberoğlu hakkındaki tezkere TBMM Genel Kurulu'nda okundu.

ENİS BERBEROĞLU HAKKINDA YENİ GELİŞME!

Mit Tır'ları davası nedeniyle kesin hüküm giydiği gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun milletvekilliği 4 Haziran 2020'de milletvekilliği düşürülmüştü. Genel Kurul'da yapılan oylama ile milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu ardından Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

Anayasa Mahkemesi, Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini hak ihlali olarak değerlendirip mahkemeye gönderdi. Ancak Ağır Ceza Mahkemesi bu kararı usullere aykırı bir şekilde uygulamayacağına karar verdi. Bunun üzerine Enis Berberoğlu bir defa daha Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Anayasa Mahkemesi yeniden bu konuda hak ihlali kararı verince CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliği haklarının kendisine iade edilmesinin yolu açıldı.

ENİS BERBEROĞLU YENİDEN MİLLETVEKİLİ OLDU!

Enis Berberoğlu hakkında düzenlenen fezleke bugün TBMM Başkanlığı'na geldi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop tüm grup başkanvekilleriyle bir toplantı yaptı. Bu toplantı sonrasında Enis Berberoğlu hakkındaki fezlekenin Genel Kurul'da okunmasına karar verildi. Fezlekesi Genel Kurul'da okunan Enis Berberoğlu bu şekilde yeniden milletvekili haklarına kavuştu.

DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILACAK MI?

Enis Berberoğlu'nun milletvekili olmasının ardından yaşanacak süreç yakından takip edilmeye devam ediliyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün bir açıklama yapmış ve Enis Berberoğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için MHP'nin evet oyu vereceğini açıklamıştı. Bu şekilde Enis Berberoğlu için verilen yeniden yargılama yolunun önünün açılmasının sağlanacağı bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@