Tbmm Başkanı Çiçek: Sinanoğlu, Bilim Dünyasında Çığır Açmış Çok Değerli Bir Bilgindi

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bilim dünyasının değerli isimlerinden Oktay Sinanoğlu’nun hayatını kaybetmesi sebebiyle bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'ndan üzücü haber geldi. Oktay Sinanoğlu kaldırıl

Haberler 20.04.2015, 22:07
Tbmm Başkanı Çiçek: Sinanoğlu, Bilim Dünyasında Çığır Açmış Çok Değerli Bir Bilgindi

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bilim dünyasının değerli isimlerinden Oktay Sinanoğlu’nun hayatını kaybetmesi sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'ndan üzücü haber geldi. Oktay Sinanoğlu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Çiçek, Sinanoğlu’nun hayatını kaybetmesi sebebiyle bir mesaj yayınladı ve şöyle dedi:

Bilim dünyasına yaptığı hizmetlerle bugüne kadar adından sıkça söz ettiren Oktay Sinanoğlu Beyefendinin vefat ettiğini haber almaktan büyük üzüntü duydum. Genç yaşta aldığı profesör unvanı ile Türk Aynştayn’ı olarak bilinen merhum Sinanoğlu, çözdüğü bilimsel problemler ve kuramları ile bilim dünyasında çığır açmış çok değerli bir bilgindi. Türkçemizin yaşatılması, bilim dili olarak kullanılması ve milli kimliğimizin korunması konusunda da hassasiyetlerini toplumla paylaşan merhum Sinanoğlu’na Allah’tan rahmet, yakınları ve böylesine değerli bir bilim insanını kaybetmekten dolayı Türk milletine başsağlığı diliyorum.” (ANKA)

(BK/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@