TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Flaş Darbe Açıklaması

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu darbe girişimine ilişkin, "Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grubun, hareket başladıktan sonra diğer birliklerin kendilerine katılacağını varsayarak, emir-komuta zinciri dışında bir darbe...

Haberler 18.07.2016, 11:32
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Flaş Darbe Açıklaması
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu darbe girişimine ilişkin, "Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grubun, hareket başladıktan sonra diğer birliklerin kendilerine katılacağını varsayarak, emir-komuta zinciri dışında bir darbe girişiminde bulundukları anlaşılmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de demokrasinin yanında, darbenin karşısındayız" dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, darbe girişimine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grubun, hareket başladıktan sonra diğer birliklerin kendilerine katılacağını varsayarak, emir-komuta zinciri dışında bir darbe girişiminde bulundukları anlaşılmaktadır. Darbe girişimi sırasında yaşananlar kadar, böyle bir suça kalkışılmış olması dahi korkunçtur. Dün, olayın bir darbe girişimi olduğu anlaşılır anlaşılmaz, Türkiye Barolar Birliği ve tüm barolarımız, ortak bir açıklama yaparak darbeye karşı olduğunu, demokrasiyi sonuna kadar savunacağını ilan etmiştir. Yaşananların hepimize öğretmesi gereken, çıkışın daima demokraside olduğudur. Bir daha böyle bir kara günün yaşanmaması için siyasi iktidara düşen, herkesi kucaklaması ve demokrasiyi geliştirecek adımları atmasıdır. Darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."
 
 
 
Yorumlar (1)
metin ertop 4 yıl önce
SEN NE SIFATLA KONUŞUYORSUN EN BÜYÜK ERDOĞANIMIZ VARKEN HADİ HADİ KENDİNE İŞİ ARAMA
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@