Tbb: Barış İsteyenleri Katlettiler

ANKARA(ANKA) - Türkiye Barolar Birliği, Ankara’da yapılan terör saldırısına ilişin, “Barış...

Haberler 10.10.2015, 18:50
Tbb: Barış İsteyenleri Katlettiler

ANKARA(ANKA) - Türkiye Barolar Birliği, Ankara’da yapılan terör saldırısına ilişin, “Barış isteyenleri katlettiler. Türkiye’yi etnik bir çatışmaya sürükleyerek bölünmesini isteyenler başaramayacaklardır.  Millet olmaktan vazgeçerek değil, her türlü siyasi kaygı ve beklentiden arınarak birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu karanlık günlerin üstesinden geleceğiz” açıklamasında bulundu.

Türkiye Barolar Birliği, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Terör örgütlerini muhatap alarak işbirliği yapan, Ortadoğu’yu bilmeksizin mezhepsel yaklaşımlar sergileyen sığ ve hayalci dış politikanın Türkiye yalnızlığa ittiği savunulan açıklamada, “Buna bağlı olarak Türkiye, yabancı istihbarat örgütlerinin birbirlerine ve devletimize karşı güç gösterilerinde bulunduğu, sonunda bedelini halkımızın canıyla ödediği sahipsiz ve kanlı bir arenaya dönüştürülmektedir. Bu noktaya varılmasında, devletimizin “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesine dayanan gerçekçi dış politikasını yürütmüş olan Dışişleri mensuplarımızın tasfiyesi ya da etkisizleştirilmesinin rolü büyüktür. Aynı şekilde, terörist ile halkı birbirinden ayırmayı bilen, terörle mücadelede bilgili ve tecrübeli kadroların tasfiyesi, karşılaştığımız bu büyük saldırılara yönelik olarak ortak akıl geliştirmemizi zorlaştırmaktadır. Önerimiz, bir kanun değişikliği yapılarak tasfiye edilmiş bu kadroların göreve çağrılmasıdır” denildi.

-“TOPLUMU BİRBİRİNE KIRDIRARAK VARILACAK YER, SONU GELMEZ BİR İÇ SAVAŞLAR DİZİSİDİR”-

Toplumu birbirine kırdırarak varılacak yerin, sonu gelmez bir iç savaşlar dizisi olduğu belirtilen açıklamada, “Devletin teröre karşı en etkili gücü ise daima hukuka uygun davranmak suretiyle meşruiyetini korumaktır. Çözüm, demokrasiden uzaklaşmak değil, hukuk devletine ve demokrasinin temel ilkelerine bütün gücümüzle sarılmaktır. Saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Milletimize başsağlığı diliyor, yaralıların bir an önce şifa bulmasını temenni ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Barolar Birliği, barolar ve avukatlar olarak, bu olaydaki güvenlik ve istihbarat eksikliklerinin tüm ayrıntılarıyla araştırılması ve aydınlatılması talebine yer verilen açıklamada, sorumluların istifası talep edildi. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@