Tarsus'un Siptilli Çarşısı Şemsiyelerle Renklendi

MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde bulunan Siptilli Çarşısı, belediye tarafından sokak boyunca havalandırma alanına yerleştirilen rengarenk şemsiyelerle yepyeni bir görünüme kavuştu.

Haberler 25.12.2015, 14:30
Tarsus'un Siptilli Çarşısı Şemsiyelerle Renklendi

(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde bulunan Siptilli Çarşısı, belediye tarafından sokak boyunca havalandırma alanına yerleştirilen rengarenk şemsiyelerle yepyeni bir görünüme kavuştu.

Uzun yıllar önce düzensiz imar yapısıyla vatandaşlara, kasap, manav, kebapçı ve kömürcü gibi çeşitli iş alanlarında hizmet veren Siptilli Çarşısı, yıkıldıktan sonra yerine yapılan çevre düzenlemesi ve süslemeleriyle bambaşka bir görünüme büründü. Yapılan düzenleme kapsamında çarşıya çeşitli renklerde şemsiyeler asıldı. Rengarenk şemsiyelerle birlikte renk armonisi yaşanan sokakta, yüzlerce vatandaş hatıra fotoğrafları çekerek sosyal medyada paylaştı.


Sokağı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden bir süre önce Tarsus Belediyesi adına kiraladıklarını belirten Belediye Başkanı MHP'li Şevket Can, içinde galeri katlı 18 dükkan bulunan Siptilli Çarşısı'nın kente özgü yerel ürünlerin yapıldığı ve satıldığı bir konseptle turizme katkı sunacağını söyledi.

İçinde bulunan tarihi evler ile ilgi odağı olan sokak, renkli şemsiyelerin yerleştirilmesinin ardından kentin uğrak noktalarından biri haline geldi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@