Tarlasında su gibi petrol çıktı! Bakanlık 925 milyon lira teklif etti

Manisa'da yaşamını sürdüren çiftçi Mustafa Yüksel tarlasına gittiği an su kuyusu açılmış gibi yer altından petrol çıktığını gördü. Tarlasının belirli bir bölümünde ciddi boyuta ulaşan rezerv keşfedildi. Aktarılan bilgilere göre bir şahısın 952 milyon lira teklifte bulundu.

Tarlasında su gibi petrol çıktı! Bakanlık 925 milyon lira teklif etti

Manisa'da yaşamını sürdüren çiftçi Mustafa Yüksel tarlasına gittiği an su kuyusu açılmış gibi yer altından petrol çıktığını gördü. Tarlasının belirli bir bölümünde ciddi boyuta ulaşan rezerv keşfedildi. Aktarılan bilgilere göre bir şahısın 952 milyon lira teklifte bulundu. Manisa'da yaşayanlar dikkat tarla komşunuzun petrol kuyusundan faydalanarak siz de tekliften kazanç elde edebilirsiniz.

Zeytin ve badem ağaçlarına yağmur yağmadığı vakit yer altından faydalanmak için tarlasında su kuyusu sondajı yapan Mustafa Yüksel, sondaj yapıldığı yerden bir anda beklenmedik gelişme ile karşı karşıya kaldı. Tarlasında su beklerken petrol buldu. Belki de hayatı boyunca çalışıp elde edemeyeceği geliri bir anda farklı amaç uğruna ilerlerken hayatını şekillendirecek olay ile müjdelendi.

MANİSA'DA PETROL ÇIKAN TARLA

Manisa'da çiftçilik ile uğraşan Mustafa Yüksel (40), arazisinde bulunan petrole talip çıktı. Aradan geçen kısa bir süre sonra bölgeye ülkemizde ilgili bakanlığa bağlı kamu kurum ve kuruluş olan TPAO yetkilileri detaylı inceleme yaptıktan sonra ciddi miktarda teklifte bulundu. Araziye gelen ekiplerin detaylı inceleme ve elde ettiği veriler sonucu ortaya koyduğu sonuç tablosunda her iki tarafından kazanacağı ciddi boyuta ulaşan ekonomik ilişki yaşanacak. Her zaman haberlere konu olan Irak, Suudi Arabistan, İran gibi ülkelerde yaşayan insanların evinin bahçesi veya arazisinde bulunan petrol muhabbetlerinin aynısını ülkemizde yaşar duruma geldik. 

İŞ ADAMI 925 MİLYON LİRA TEKLİF ETTİ

TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü, Manisa'da tarlasında petrol çıkan arazi sahibi Mustafa Yüksel'in izin ve talebi üzerine detaylı çalışmaları yaptıktan sonra taraflar arası memnuniyetle karşılanacak teklifi yaptı. Ekipler, arazide bulunan rezerv çalışmaları için yeni bir sondaj kuyusu açacağını tespit etmesiyle birlikte arazi sahibine 925 milyon lira teklif ettiği açıklandı. Sondaj kuyusu yeni yılın ilk günü vurulacağı aktarıldı.

İlgili yetkililerin çalışmalar sonucu aldığı numuneden çıkan veride yüksek kaliteli petrol olduğu belirlendi. TPAO Genel Müdürlüğüne Manisa'da yer alan 15 bin 154 hektarlık arazi için 5 yıllık ruhsat verildi.