Taraftar derneğinden ıslık ve yuhalama açıklaması

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ersöz, A Milli Futbol Takımı'nın Konya'da oynadığı maçlardan sonra, 'Artık milli takımın müsabaka şehri Konya olsun gibi görüşler hakim oldu' dedi.   Ersöz, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Letonya, Hollanda ve İz

Haberler 14.10.2015, 23:45
Taraftar derneğinden ıslık ve yuhalama açıklaması

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ersöz, A Milli Futbol Takımı'nın Konya'da oynadığı maçlardan sonra, 'Artık milli takımın müsabaka şehri Konya olsun gibi görüşler hakim oldu' dedi.

 

Ersöz, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Letonya, Hollanda ve İzlanda ile yaptığı önemli maçlarda, şehrin 'misafirperverliğini' gösterdiğini iddia etti. İzlanda maçına değinerek, Türkiye'nin böyle bir sevince ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ersöz, şöyle konuştu:

"Ülkemizi saran bu mutluluğun Konya'dan olması gurur verici oldu. Hiçbir sıkıntı ve olay yaşamadan Konya'nın misafirperverliğini gösterdik. Ev sahipliği güzel bir şekilde gerçekleştirildi. Tüm Türkiye'ye ve dünyaya örnek bir organizasyon yapmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Milli takımımıza da Fransa'da başarılar diliyorum."

"Milli takımın müsabaka kenti 'Konya' olsun"

Ersöz, "Konya'daki başarılı sonuçların ardından ulusal ve uluslararası basındaki arkadaşlarda, 'Artık milli takımın müsabaka şehri Konya olsun' gibi görüşler hakim oldu. Tabii ki ileri ki durumlara göre bu kararı büyüklerimiz verecektir" ifadelerini kullandı.

Milliler, Konya'da çıktıkları 3 maçta toplam 7 puan kazandı. Letonya ile 1-1 berabere kalan ay-yıldızlı ekip, Hollanda'yı 3-0, İzlanda'yı da 1-0 yendi.

Saygı duruşu esnasında yaşananlar

Nalçacılılar Taraftar Derneği, Ankara'daki katliamda hayatını kaybedenler için İzlanda maçı öncesi yapılan saygı duruşu esnasında, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde slogan atanların ıslıklanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Taraftar derneğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, saygı duruşunun protesto edildiği şeklindeki değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Milli takımımıza Fransa yolunu açan Konyamız karalanmak istenmektedir. Saygı duruşu esnasında stadyum genelinde büyük bir sessizlik hakimken, küçük çapta gerçekleşen protestoları önlemek maksadıyla yapılan ıslıklamalar; saygı duruşunun tamamı protesto ediliyormuş gibi gösterildi. Sosyal medyada böyle bir algı oluşturuldu. Bu durum daha önce de defalarca uygulanmaya çalışılan Konyamızı karalama kampanyalarının bir yenisinin daha hayata geçirilmeye çalışıldığı düşüncesini akıllara getirmektedir. Terörün her şeklinin karşısında olduğumuzu yineler, güzel Türkiyemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyecek her türlü oluşumun karşısında olduğumuzu tekrar tekrar belirtiriz." (AA)

 

Kaynak: Birgün Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@