Tam Kapanmaya Tedbirler Değil Gök Gürültülü Sağanak Neden Olabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son raporunda bazı şehirler için gök gürültülü ve kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. İşte Meteoroloji tarafından ilan edilen o şehirlerin listesi ve diğer iller için ilan edilen hava durumu.

Tam Kapanmaya Tedbirler Değil Gök Gürültülü Sağanak Neden Olabilir

Geçiş dönemlerinin yaşandığı ve hava sıcaklıklarının değiştiği haziran ayı başında yeni bir uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden yayımladığı son raporunda bazı şehirlerde yağışlar olacağını ve vatandaşların oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiğini ifade etti. 

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul'un doğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Sıcaklıkları Düşecek

Kurum son raporunda ayrıca hava sıcaklıklarıın bu dönemde nasıl değişim göstereceğine ilişkin bilgi verdi. Hava sıcaklıklarının yağış beklenen illerde ortalama 1 veya 2 derece düşeceğini ifade eden Meteoroloji diğer şehirlerde sıcaklıkların mevsim normallerinde olacağını bildirdi. 

Rüzgarlara Dikkat

Bazı bölgelerde rüzgar etkisini hissttirecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporunda kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif şiddetli rüzgar olacağını açıkladı. Ancak rüzgarların etkisi zaman zaman artacak ve vatandaşlara zor anlar yaşatabilecek. 

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENEN ŞEHİRLER

Meteoroloji tarafından ilan edilen listede kuvvetli yağış beklenen bölgelerin altı çizildi. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı açıklandı. Yağışların özellikle akşam saatlerinde etkisini artırması beklenirken ulaşımda aksamalar olabileceği ve dikkatli olunması gerektiği ifade edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@