Tam Kapanmada Seyahat İzin Belgesi e-Devlet'te! Kuruma Gitmeye Gerek Yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tam kapanmaya açıklamalarda bulunduğu programda, vatandaşların seyahat izinlerini tek tıkla e-Devlet'ten alabileceklerini, herhangi bir kuruma gitmeye gerek olmadığını bildirdi.

Tam Kapanmada Seyahat İzin Belgesi e-Devlet'te! Kuruma Gitmeye Gerek Yok

Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye 81 il genelinde tam kapanma sürecine geçiyor. Sokağa çıkmanın yasak olduğu bu günlerde vatandaşlar alışveriş ihtiyaçlarını saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında halledecekler. Bunun dışında seyahat yasağı, işyerlerinin çalışma düzenlemeleri gibi çok sayıda alanda kısıtlama uygulanacak. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da tam kapanma öncesinde merak edilen soruları canlı yayında açıkladı. 

SÜLEYMAN SOYLU'DAN SEYAHAT İZİN BELGESİ AÇIKLAMASI

NTV canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gündemin önemli başlıklarını tek tek ele aldı. 17 gün sürecek olan tam kapanma sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, uygulamanın cumartesi ve pazar günleri uygulanan kısıtlamalardan bir farkı olmadığını ifade etti. Kuralların aynı olduğunu ifade eden Süleyman Soylu sadece sürenin uzun olduğunu vurguladı. 

Konuşmasının devamında yurt genelinde uygulanacak kısıtlamalara da değinen Bakan Soylu seyahat yasağına ilişkin bilgi verdi. 

Süleyman Soylu, Seyahat İzin Belgesi almak zorunda olan vatandaşlar için kolaylık sağlandığını ifade ederek e-Devlet sisteminden bu belgenin alınabileceğini bildirdi. Soylu seyahat izin belgesine dair konuşmasında "E-devlet’te vatandaşlarımıza kolaylık olsun diye, İçişleri Bakanlığı’nda e-başvuruya girmeden, seyahat izin belgesini direkt girebilecekleri bir alan gösterdik. Kurumların ayrıca bir yazı vermesine gerek kalmayacak." dedi. 

E-DEVLET'TEN SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Vatandaşlar kendi T.C. numaraları ve e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapacaklar. Daha sonra ya İçişleri Bakanlığı'nın hizmetleri arasından seyahat izin belgesi hizmeti bulunacak yada e-Devlet sistemi içerisinde yer alan arama bölümüne sehayat izin belgesi yazılarak ilgili hizmete ulaşılacak. 

Seyahat yapması gereken vatandaşlar bu şekilde sehayat izin belgelerini alabilecekler. Seyahat izin belgesi olmadan seyahat edenlere ise cezai işlem uygulanacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@