Taksim Kararında Direnen Kamu-iş, Polis Müdahalesinde de Tüm gücüyle Direndi....

Taksim kararının arkasında duran tek konfederasyon olan Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu, 1 Mayıs Taksimdir, Taksim 1 Mayıstır diyerek hem kararının arkasında direndi hem de polisin müdahalesine karşı direndi....

Haberler 01.05.2016, 22:10 01.05.2016, 22:20
Taksim Kararında Direnen Kamu-iş, Polis Müdahalesinde de Tüm gücüyle Direndi....
Taksim’e çıkmak isteyen Birleşk Kamu-iş Konfederasyonuna polis sert bir şekilde müdahale etti.

Konfederayondan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:


1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü, 1 Mayıs'ın simgesi olan TAKSİM'de kutlamak isteyen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Taksim yasağını tanımadı.  Şişli’den Taksim’e yürümek isteyen Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, MYK üyelerimiz Semra Pektopal, Barış Düdü, Engin Çoğal, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay, Eğitim İş MYK üyeleri Nazım Kırcı, Hikmet Pala, Önder Yılmaz ve sendikalarımıza bağlı şubelerimizin yöneticileri ve üyelerine polis tarafından TOMA ve biber gazı ile sert müdahalede bulunuldu, girişlerine engel olundu.

Taksim anıtına konulmak üzere hazırlanan çelenk, ellerinde pankart, flama taşıyıp ve sloganlarla Abidei Hürriyet Caddesi üzerinde toplanan Birleşik Kamu-İş üyeleri polis tarafından durdurulmak istendi.  Konfederasyonumuzun 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama kararlılığı üzerine yürüyüşe geçen Konfederasyonumuz üyelerini önce kalkanlarla püskürtmeye çalıştılar, gösterilen direniş üzerine bu seferde TOMA’dan su sıkarak, misket bombalar ve biber gazı atarak sert müdahalede bulundular. Polisin tüm engellemelerine, TOMA’dan sıkılan gazlı suya karşı kitlemiz direndi. Müdahale esnasında yöneticilerimiz bazı üyelerimiz gazdan etkilenerek fenalaştı.

Emniyet güçlerinin bu yoğun saldırısından çevre sakinleri de etkilendi. Ama ona rağmen, evlerinden limon, peçe ve su atarak, Birleşik Kamu İş'e destek oldular.  Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@